PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięć firm chce wdrożyć nowoczesne e-usługi w Radomiu

  • JS    4 kwietnia 2017 - 22:01
Pięć firm chce wdrożyć nowoczesne e-usługi w Radomiu
Na projekt wdrożenia e-usług w Urzędzie Miejskim otrzymano unijne dofinansowanie sięgające 80 procent jego wartości, wynoszącej niespełna 3,4 mln zł (fot. radom.pl)

Pięć ofert wpłynęło w odpowiedzi na ogłoszony przez Urząd Miejski przetarg na wdrożenie systemu nowoczesnych e-usług dla mieszkańców Radomia. Oferenci proponują realizację zadania za kwoty od blisko 2,9 mln do 5,9 mln zł.
- Cieszymy się z dużego zainteresowania udziałem w przetargu. Pięć ofert to prawie gwarancja, że uda się spośród nich wyłonić wykonawcę wdrożenia systemu e-usług w Urzędzie Miejskim – mówi sekretarz miasta Rafał Czajkowski, odpowiedzialny za organizację pracy w UM oraz nadzorujący pracę biura zamówień publicznych. – Mamy świadomość, że  e-usługi to  projekt bardzo oczekiwany przez mieszkańców. Teraz przed nami etap sprawdzenia ofert pod względem formalno-prawnym – dodaje Rafał Czajkowski.

E-usługi to system, dzięki któremu radomianie będą mogli wiele spraw załatwić przez internet. – Każdy mieszkaniec, na indywidualnym koncie, będzie mógł sprawdzić wysokość swoich zobowiązań z tytułu na przykład podatku od nieruchomości, od środków transportu, czy opłaty za odbiór odpadów. System umożliwi jednocześnie uregulowanie należności drogą elektroniczną. Będzie też możliwe składanie deklaracji, wniosków i oświadczeń. System umożliwi również rezerwowanie wizyt w poszczególnych wydziałach Urzędu Miejskiego oraz zapisywanie dzieci na zajęcia w miejskich placówkach kultury.

Na projekt wdrożenia e-usług w Urzędzie Miejskim otrzymano unijne dofinansowanie sięgające 80 procent jego wartości, wynoszącej niespełna 3,4 mln zł.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.