PARTNER PORTALU
 • BGK

PiS rusza na objazd po Polsce. 700 spotkań w kraju, 25 w woj. świętokrzyskim

 • PAP/MIW    9 kwietnia 2018 - 15:24
PiS rusza na objazd po Polsce. 700 spotkań w kraju, 25 w woj. świętokrzyskim
Na spotkaniu w Kielcach obecny ma być premier Mateusz Morawiecki (fot. KPRM / twitter.com)

Co najmniej 25 spotkań polityków PiS z wyborcami w województwie świętokrzyskim, zaplanowano w ramach objazdu działaczy partii po kraju, które mają ruszyć w połowie kwietnia – poinformowali w poniedziałek (9.04) przedstawiciele ugrupowania w regionie.
 • W sobotę (14.04) ma się odbyć konwencja PiS w Warszawie m.in. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość podsumuje wówczas dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.
 • Jak poinformował w piątek szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, po 15 kwietnia rozpocznie się objazd polityków PiS po kraju i ich spotkania z wyborcami.
 • Prezes świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że konwencja będzie m. in. sygnałem do przeprowadzenia ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Polska jest jedna".

- Chcemy odbyć w kraju 700 spotkań w różnych środowiskach, w różnych miastach - dodał poseł PiS.

Lipiec poinformował, że w Kielcach "na pewno będzie gościł" premier Mateusz Morawiecki, prawdopodobnie w maju. W niedzielę do Skarżyska-Kamiennej ma przyjechać wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz.

- Z tym spotkaniem wiążemy także bardzo duże nadzieje, że odbędzie się dyskusja nad ważnymi wyzwaniami, które stoją przed polskim przemyłem zbrojeniowym - zaznaczył poseł.

Tego samego dnia w Pińczowie zaplanowano spotkanie poświęcone rolnictwu, z udziałem wiceprzewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, posła PiS Roberta Telusa.

Sekretarz świętokrzyskiego PiS Andrzej Pruś zaznaczył, że podobnych spotkań w regionie będzie "co najmniej 25".

- Może będzie ich więcej, bo mamy też lokalne plany i zaprzyjaźnionych ekspertów, którzy także skorzystają z naszego zaproszenia. Będziemy chcieli zorganizować co najmniej dwa takie spotkania programowe w powiatach - dodał. Podkreślił, że spotkania mają służyć m.in. konsultowaniu programu samorządowego ugrupowania.

Lipiec był pytany, kto będzie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Kielc i czy partia poprze (jak w poprzednich wyborach) urzędującego obecnie Wojciecha Lubawskiego. W ostatnich dniach lokalne media podawały informację, że Lubawski spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Samorządowiec zapowiadał wcześniej, że decyzję o ewentualnym kandydowaniu w jesiennych wyborach ogłosi w czerwcu.

- Na pewno PiS będzie miało swojego kandydata, którego poprze lub wystawi na własnej liście. Ta sprawa jeszcze nie należy do przesądzonych. Niebawem społeczeństwo Kielc zostanie o tym poinformowane (...) Będziemy chcieli to zrobić w sposób godny i uroczysty. Mam przekonanie, że będzie to osoba, która wygra te wybory - podkreślił poseł Lipiec. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

 • NIEWOLNIK !, 2018-04-11 11:07:45

  zaproponowane przez PiS-owskie Ministerstwo Infrastruktury przepisy ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, sprzyjałyby tylko importerom zachodnich wysoko zużytych samochodów, bo w Polsce bez własnego samochodu nie ma życia, mamy "opisane zjawisko przymusowego posiadania sam...ochodu", tzn. że ludzie pomimo że nie stać Ich na utrzymanie samochodu kupują go.  rozwiń
 • odcięci.eu+pl, 2018-04-09 17:19:16

  ciekawe, czy zajmą się problemem pozamiejskiej regionalnej zbiorowej komunikacji zbiorowej, bo teraz jest tragicznie, a po przyjęciu zaproponowanej przez Ministerstwo Infrastruktury , nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym UD 126 wg. wersji z dn.16.02.2018r, chyba byłoby jeszcze gorze...j, ze względu na propzycję Art. 5a, ustalającą standard obsługi transportem zbiorowym na poziomie "czwartego świata", ze względu na utrzymanie (jako chyba jedyne państwo UE) zakazu przyznawania prawa wyłącznego - Art.20 , oraz niedopuszczenie polskich samorządów do narzędzi proponowanych przez Rozp. WE 1307/2007 Parl. Europ. i Rady. Już do chyba około połowy polskich wiosek nie dojedziemy transportem zbiorowym.  rozwiń