PARTNER PORTALU
  • BGK

Plaża naturystów w łódzkiej Fali

  • pt    5 kwietnia 2018 - 14:34
Plaża naturystów w łódzkiej Fali
Plaża naturystów działała w Łodzi w latach 70. i 80. na kąpielisku "Fala" (fot.lodz.pl)

Plaża naturystów działała w Łodzi w latach 70. i 80. na miejskim kąpielisku "Fala". Organizowane były nawet wybory Miss Natura. Od lipca „Fala” znów otwiera nagą plażę.
  • Naga plaża w „Fali” to powrót do tradycji z lat 70-tych.
  • Plaża dla nudystów otwarta zostanie 15 lipca.
  • W tym samym czasie udostępnione zostaną także inne, nowe atrakcje.

Pomysł przygotowania plaży dla nudystów pojawił się wraz z obchodzonymi w tym roku, dziesiątymi urodzinami "Fali".

 - Niegdyś naturyści mieli tu swoją oazę. W pewnym sensie kontynuujemy tradycję - mówił Andrzej Pirek, prezes zarządu Aquaparku "Fala".

Ostateczną decyzję zarząd kąpieliska pozostawił łodzianom, którzy w głosowaniu poparli pomysł i zdecydowali o stałym powrocie nudystów na "Falę".

Czytaj też: Przybędzie plaż dla nudystów w Polsce

Łódzki aquapark dwa razy w roku organizuje "Noc Naturystów", która cieszy się ogromnym powodzeniem i gromadzi zwykle od 700 do 1000 osób.

Jeszcze przed sezonem letnim powstanie zatem specjalnie ogrodzona plaża. Zostanie wysypana piaskiem i wyposażona w leżaki. Z otwartą przestrzenią połączy ją specjalne, labiryntowe przejście . - Plaża dostępna będzie w cenie normalnego biletu. Korzystać z niej mogą wszyscy chętni; przy czym zakładamy, że będą to osoby dorosłe - zapowiada Andrzej Pirek.

Koszty zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 1000 m kw w całości pokryje spółka. Według szacunków będzie to 150 tys zł.

Plaża dla nudystów dostępna będzie od15 lipca. Równocześnie otwarty zostanie kryty basen z pięcioma torami, trzema jacuzzi oraz kanałem wypływowym, który będzie łączył się z nowym basenem zewnętrznym.

Gdzie działają nagie plaże?

Nad Bałtykiem funkcjonuje kilka plaż dla nudystów i naturystów, ale tylko trzy z nich są oficjalnie sygnowane przez Federację Naturystów Polskich. Wśród nich od niedawna znajduje się plaża dla naturystów w Łebie. Została utworzona z inicjatywy samorządu. 

Oprócz niej oficjalne plaże dla naturystów są także w gdańskich Stogach i w Grzybowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.