PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock: Konkurs na najlepszego kierowcę autobusu miejskiego

  • PAP/JS    18 października 2017 - 22:43
Płock:  Konkurs na najlepszego kierowcę autobusu miejskiego
W finale, zaplanowanym na piątek, najlepszych 10 kierowców zmierzy się z zadaniami z zakresu obsługi pasażerów i udzielania pierwszej pomocy (fot. pixabay.com)

O tytuł najlepszego w Polsce kierowcy autobusu w komunikacji miejskiej w 2017 r. powalczy 61 kierowców z 31 miast w konkursie, który rozpocznie się w czwartek (19 października) w Płocku (Mazowieckie) i potrwa dwa dni. Rywalizację podzielono na część teoretyczną i część praktyczną.
Organizatorem tegorocznej, siódmej z kolei edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kierowców Komunikacji jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (IGKM) oraz płocka spółka Komunikacja Miejska (KM) przy wsparciu Automobilklubu Polski.

Jak poinformowała Kinga Wochowska z płockiej KM, do konkursu przystąpią kierowcy miejskich autobusów m.in. z Częstochowy, Gdyni, Łodzi, Kalisza, Koszalina, Krakowa, Opola, Wrocławia, a także z Łomży, Piły, Wejherowa i Zawiercia.

Najpierw wszyscy uczestnicy konkursu przystąpią do części teoretycznej, w tym testów wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, ustawy o transporcie drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy. Potem odbędzie się część praktyczna związana z prowadzeniem autobusu miejskiego, jak np. jazda precyzyjna czy parkowanie prostopadłe. Będzie też zadanie polegające na znalezieniu usterki pojazdu.

W finale, zaplanowanym na piątek, najlepszych 10 kierowców zmierzy się z zadaniami z zakresu obsługi pasażerów i udzielania pierwszej pomocy. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł najlepszego kierowcy autobusowego w komunikacji miejskiej w roku 2017 i puchar prezesa IGKM, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe w zależności od miejsca w klasyfikacji końcowej.

IGKM istnieje od 1991 r. Należą do niej podmioty specjalizujące się w przewozach pasażerskich na terenie miast, w tym zakłady budżetowe i spółki, a także producenci taboru, zakłady naprawcze oraz placówki naukowo-badawcze. W sumie Izba liczy ponad 210 członków. IGKM jest członkiem międzynarodowej organizacji transportu miejskiego UITP. Współpracuje z podobnymi organizacjami, zrzeszającymi podmioty miejskiej komunikacji pasażerskiej, we Francji i w Niemczech.

Szósta edycja konkursu o puchar prezesa IGKM odbyła się w Warszawie w październiku 2015 r. Uczestniczyło w niej 60 kierowców komunikacji miejskiej z całego kraju. Tytuł najlepszego otrzymał wówczas reprezentujący spółkę MPK-Łódź Waldemar Stefaniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.