PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock zorganizuje Forum partnerstwa publiczno-prywatnego

  • PAP/MN    3 listopada 2017 - 17:26
Płock zorganizuje Forum partnerstwa publiczno-prywatnego
Na forum będą tematy dotyczące m.in. obiektów kubaturowych, efektywności energetycznej, a także gospodarki wodno-ściekowej. (fot. Shutterstock)

Samorządy i podmioty gospodarcze z całej Polski wezmą udział w Międzynarodowym Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), które od 29 do 30 listopada odbywać się będzie w Płocku (woj. mazowieckie).
• Forum PPP odbywało się będzie w formule konferencyjnej i warsztatowej.

• Uczestnikami wydarzenia będą też samorządy z Ukrainy.

• Płocki urząd miasta planuje organizowanie forum co roku.

Organizatorem Międzynarodowego Forum PPP jest płocki urząd miasta. Do udziału w dyskusji i wymianie doświadczeń na temat przygotowania, realizacji i znaczenia projektów PPP, a także obowiązujących w tym zakresie regulacji i planowanych zmian, zaproszono m.in. przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Urzędu Zamówień Publicznych i Związku Miast Polskich.

"Chcemy, żeby samorządy uczyły się od samorządów" - powiedziała Aneta Pomianowska-Molak, dyrektor wydziału rozwoju i polityki gospodarczej płockiego Urzędu Miasta. Jak zaznaczyła Międzynarodowe Forum PPP odbywało się będzie w formule konferencyjnej i warsztatowej, w tym dotyczącej m.in. obiektów kubaturowych, efektywności energetycznej, a także gospodarki wodno-ściekowej i zarządzania obiektami.

Czytaj też: Nic tak nie hamuje partnerstwa publiczno-prywatnego, jak pieniądze unijne

"Chcielibyśmy by ci, którzy przeszli już przez procedury w ramach przygotowania projektów PPP podzielili się z innymi swymi doświadczeniami" - dodała Pomianowska-Molak. Zapowiedziała, że wśród gości Międzynarodowego Forum PPP będą samorządy z Ukrainy, w tym np. z Żytomierza, partnerskiego miasta Płocka.

Zwieńczeniem dyskusji o PPP ma być powołanie Samorządowej Akademii Miast, wspólnie z Instytutem PPP. "To na razie wstępna nazwa inicjatywy, gdzie omawiane byłyby wszystkie aspekty rozwoju miast, jak strategie, plany inwestycyjne i finansowe, także projekty PPP" - wyjaśniła Pomianowska-Molak.

W przygotowaniu Międzynarodowego Forum PPP uczestniczy CIFAL, czyli powołany w 2004 r. w Płocku, jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej, afiliowany ośrodek szkoleniowy dla władz i podmiotów lokalnych Instytutu ONZ ds. Badań i Szkoleń - UNITAR. Obecnie CIFAL działa w strukturze płockiego Urzędu Miasta.

Międzynarodowe Forum PPP odbywać się będzie w Cotex Office Centre w Płocku. Jak przyznała Pomianowska-Molak, płocki urząd miasta planuje organizowanie Forum co roku, jako stałego już punktu w kalendarzu wydarzeń samorządowych i gospodarczych.

Czytaj też: Ministerstwo Rozwoju: Rok 2018 będzie przełomowy dla rozwoju PPP

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.