Po co się pan tam pcha? Tyszkiewicz: Pcha mnie troska o przyszłość

• Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz pochwalił się udziałem w manifestacji KOD.
• Tym razem wpis lubianego i popularnego samorządowca wywołał gorącą dyskusję.
Po co się pan tam pcha? Tyszkiewicz: Pcha mnie troska o przyszłość
Wadmi Tyszkiewicz na manifestacji KOD (fot.facebook.com)

Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz pochwalił się udziałem w manifestacji KOD, zamieścił zdjęcia i naraził się części czytelników swojego profilu.

Krzysztof napisał: "Nie wiem po co Pan się tam pcha. Był Pan przykładem bardzo zaradnego i niezależnego prezydenta. I dlaczego twierdzi Pan, że demokratycznie wybrany rząd nie zasługuje na zaufanie? Pokonali Wasze partie w uczciwych wyborach. Niech Pan przyjmie porażkę z godnością. Ja też nie lubię PiS-u".

- Pcha mnie tam troska o przyszłość. Mam ciepły stołek, dobrą pensję, stabilizację, poważanie, święty spokój.... 14 lat pracowałem na rozwój swojego miasta i chciałbym, żeby ono dalej się rozwijało. Wystarczy, że rozwój będzie na dotychczasowym poziomie. Trochę wolniej - też kupuję – odpowiada Tyszkiewicz.

Jak dodaje Tyszkiewicz, Nowa Sól nadal realizuje wielkie zadania, budują się fabryki, nowe osiedla, drogi, hotele, place zabaw. - Oby to nie był czas przeszły. O to walczę - dodaje.

Prezydent zauważa, że demokratycznie wybrany rząd ma prawo rządzić. Nikt tego nie kwestionuje. Tylko – jak pisze - jest różnica pomiędzy dobrym rządzeniem, a zawłaszczaniem państwa.

Tyszkiewicz dodaje, że wymiany kadrowej PiS nie powstydziłby się nawet mistrzowski w tym względzie PSL.

- Bierni Mierni ale Wierni opanowują urzędy i instytucje publiczne i spółki, nie omijając nawet stadnin koni. Nie liczy się fachowość (zmieciono fachową służbę cywilną), tylko przynależność partyjna. Najgorszy minister ochrony środowiska (ten od ekranów na autostradach) teraz będzie wycinał Puszczę Białowieską, bo rośnie zapotrzebowanie na drewno. Mogę długo wymieniać elementy zawłaszczania i psucia państwa, czego skutki będziemy odczuwać co najmniej przez kolejne kilkanaście lat – napisał samorządowiec.

Choć prezydent znalazł wielu zwolenników swoich opinii, pojawiły się też kolejne głosy polemiczne:

- Panie Prezydencie ja osobiście uważam, że nie tędy droga. Demonstracje i wykrzykiwanie na lewo i prawo jaki to Jarosław Kaczyński jest niedobry do niczego nie prowadzi. Wręcz przeciwnie – napisał Marcin J. - To wy jesteście uznawani za tych agresywnych, niezrównoważonych ludzi. Druga sprawa przeciętny Kowalski, który nie wie, czy dostanie wynagrodzenie za swoją pracę lub czy nie zostanie zwolniony z początkiem nowego miesiąca ma gdzieś czy w trybunale jest 5, 7 czy 13 osób.

Tyszkiewicz wdaje się w dyskusję i pyta: Pan uważa, że jeśli kompletnie nieodpowiedzialni ludzie doszli do władzy, to teraz przeciętny Kowalski będzie dostawał wyższe wynagrodzenie za swoją pracę i będzie bezpieczny?

- Na jakiej podstawie Pan tak sądzi? W związku z tym, że ten rząd rozdaje, czego nie ma, co zagrabi innym ciężko pracującym? Wie Pan jak to się nazywa: socjalizm, a to już było!!! Jesteśmy w UE i wolę instrukcję z Brukseli, niż z Moskwy – dodaje prezydent Nowej Soli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Instrukcje z Meksyku via Bruksela - youtube.com/watch?v=NLX94sUEpY0

Latynoska Troska, 2016-03-15 20:36:56 odpowiedz

Jeśli ktoś publicznie stwierdza, że jeśli ktoś taki jak "młotkowy" na strefie ekonomicznej przez osiem godzin a nawet więcej stuka tym młotkiem - to powinien dostać 1300 zł na rękę - to są przecież POglądy KODziarzy... Więc na Marszu III (?) Króli takiego osobnika nie sPOtkamy...... rozwiń

..., 2016-03-15 19:12:46 odpowiedz

Ministerstwo Finansów w końcu dojrzy absurdy, gdzie "zaradne" samorządy otrzymują subwencję wyrównawczą i janosikowe. Jak jest taki rozwój miasta Nowa Sól to dlaczego co roku budżet miasta otrzymuje ponad 5,5 mln zł subwencji wyrównawczej i janosikowego. Dlaczego moja gmina i my mieszkańc...y musimy się składać na tych zaradnych samorządowców i jeszcze płacić janosikowe. Jak tak dobrze idzie sprzedaż własnego majątku zaradnym samorządom to może by żyli za swoje. rozwiń

mieszkaniec miasta, 2016-03-15 18:01:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE