PARTNER PORTALU
  • BGK

PO, gabinet cieni: mamy do czynienia z pełzającym zamachem stanu na samorząd terytorialny

  • pt/pap    1 grudnia 2016 - 12:21
PO, gabinet cieni:  mamy do czynienia z pełzającym zamachem stanu na samorząd terytorialny
Gabinet cieni PO (fot.platforma.org)

Mamy do czynienia z pełzającym zamachem na samorząd terytorialny w Polsce; ostatnie 12 miesięcy to "czarny rok" dla samorządu - mówili członkowie gabinetu cieni PO: Tomasz Siemoniak i Jacek Protas.
"Ten rok jest czarnym rokiem dla polskiego samorządu. PiS niszcząc fundamenty Polski obywatelskiej, ład konstytucyjny, organizacje pozarządowe, również niszczy polski samorząd" - ocenił Siemoniak, wiceszef gabinetu cieni PO na czwartkowej konferencji prasowej.

Jak dodał, działania PiS mają na celu zmniejszenie kompetencji samorządu, pozbawienie go finansowania, zastraszenie niezależnych samorządowców. "To wszystko bardzo źle rokuje" - powiedział Siemoniak.

Przekonywał, że sukces 27 lat polskiej transformacji to m.in. sukces samorządu terytorialnego. "Samorząd to nie tylko urzędnicy czy radni, to my wszyscy i samorząd jest taką samą częścią państwa, jak rząd czy inne instytucje państwowe" - podkreślał.

Jacek Protas, który w gabinecie cieni PO odpowiada za sprawy samorządów, wyraził pogląd, że obecnie mamy do czynienia z "pełzającym zamachem na samorząd". "W państwie PiS nie ma miejsca na instytucje publiczne, obywatelskie, które nie są kontrolowane bezpośrednio przez rząd PiS, dlatego też mamy do czynienia z pełzającym zamachem na samorząd terytorialny w Polsce" - powiedział Protas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.