PARTNER PORTALU
  • BGK

PO powołała Biuro Interwencji Obywatelskich

  • pt/pap    2 grudnia 2016 - 09:33
PO powołała Biuro Interwencji Obywatelskich
Andrzej Halicki (fot.platforma.org)

• PO powołała Biuro Interwencji Obywatelskich, które zajmie się m.in. monitorowaniem przypadków łamania praw obywatelskich i przeciwdziałania takim przypadkom - poinformował  rzecznik PO Jan Grabiec.
• Szefem Biura został poseł Platformy Andrzej Halicki.
Grabiec powiedział w piątek na konferencji prasowej, że za rządów PiS mamy do czynienia z wieloma sytuacjami dotyczącymi łamania praw obywatelskich, które budzą sprzeciw społeczny i wymagają reakcji. Dlatego - poinformował - zarząd Platformy zdecydował o powołaniu Biura Interwencji Obywatelskich.

"Celem nowej instytucji jest ochrona praw obywatelskich; jej szefem został Andrzej Halicki, który będzie koordynował prace Biura" - powiedział rzecznik Platformy. Jak ocenił, w Polsce mamy do czynienia z "wieloma przykładami ingerencji politycznych i wykorzystywania instytucji państwa do zastraszania obywateli, po to, aby nie brali udziału w życiu publicznym".

Halicki ocenił, że w Polsce - za rządów PiS - jest coraz więcej przykładów łamania podstawowych zasad demokratycznych i praw obywatelskich.

Poseł PO poinformował, że przy biurach regionalnych PO i biurach poselskich powstanie sieć Biur Interwencji Obywatelskich. Zapowiedział, że Biuro będzie współpracowało z organizacjami pozarządowymi, które zajmują się ochroną praw człowieka.

"Będziemy interweniować, będziemy udzielać pomocy, będziemy zbierać wszystkie przypadki po to, aby nie zostały one w cichości realizowane przeciwko obywatelom (...) nie może być zgody na to, aby w taki sposób, jak dzieje się to dziś, niszczyć to, co było wielką zdobyczą polskiego społeczeństwa obywatelskiego, kochającego wolność. Nie będziemy bierni" - powiedział Halicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • 70-ciolatek, 2017-01-19 13:45:47

    W obecnej sytuacji społeczno-politycznej jest to niezbędne. PO jeśli myśli o wygraniu przyszłych wborów musi bronić ludzi przed pozbawianiem ich praw nabytych.PiS to zagrożenie dla ludzi, którzy przez lata pracowali na rzecz ojczyzny-uczciwie a teraz są szkalowani w ramach odwetu za czyny,których n...ie popełnili.PiS NAGMINNIE łamie prawo, gdzie my żyjemy. nie dziwię się,że normalni ludzie chcą wjeżdzać z tego cyrku na zachód i południe a także północ i daleki wschód. Kiedy to się skończy?. Jaka przyszłość czeka moje dzieci i wnuki.?  rozwiń