PARTNER PORTALU
  • BGK

Poczta Polska bliżej lokalnych społeczności

  • pt    1 grudnia 2016 - 17:05
Poczta Polska bliżej lokalnych społeczności
Beata Szydło i Andrzej Adamczyk (fot.mib.gov.pl)

Poczta Polska to dziś narodowy operator pocztowy, a już niebawem dzięki współpracy z rządem stanie się narodowym operatorem cyfrowym, który zaoferuje dostęp do usług administracji państwowej wszystkim Polakom – podkreśla minister Andrzej Adamczyk.
- Chcemy, aby Poczta Polska jako narodowy operator cyfrowy była pośrednikiem w kontaktach państwo-obywatel, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza poza wielkimi aglomeracjami – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w miejscowości Gózd, gdzie oddano do użytku mieszkańców zmodernizowaną placówkę pocztową.

1 grudnia 2016 r. odbyła się uroczystość otwarcia przywróconej siedziby Poczty Polskiej w Urzędzie Gminy w Goździe koło Radomia, w której wzięła udział premier Beata Szydło, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. Przemysław Sypniewski.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że uruchamiany dzisiaj program przywracania urzędów pocztowych, realizowany przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, jest niezwykle istotny dla małych społeczności.

- To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań, aby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia, były blisko ich domów - dodała premier Beata Szydło.

Poczta Polska to dziś narodowy operator pocztowy, a już niebawem dzięki współpracy z rządem stanie się narodowym operatorem cyfrowym, który zaoferuje dostęp do usług administracji państwowej wszystkim Polakom.

Jak podkreśla MiB, Poczta Polska, zwłaszcza w społecznościach poza aglomeracjami, pełni ważną misję. PP uruchomiła w tym roku darmowy dostęp do Internetu w ponad 850 placówkach zlokalizowanych poza dużymi miastami.

Spółka chce w ten sposób uczestniczyć w cyfryzacji społeczeństwa, zwłaszcza w tych miejscach, w których dostęp do sieci jest mocno ograniczony technicznie lub ekonomicznie. Do końca 2017 roku darmowy Internet będzie dostępny we wszystkich placówkach spółki.

- Tam, gdzie jest to konieczne i uzasadnione, Poczta Polska powinna odtwarzać swoje placówki, szczególnie w małych ośrodkach, oddalonych od siedzib większych urzędów – dodał szef resortu.

Poczta Polska wygrała konkurs na świadczenie usługi powszechnej i przez najbliższe lata zapewni wszystkim Polakom dostęp do bezpiecznych usług pocztowych i finansowych.

- Nasz rząd kładzie mocny nacisk na powrót do etosu Pocztowca i powrót do tradycyjnych wartości, z jakich ta firma była znana od wieków - zaufanie, poświęcenie i służba dla lokalnej społeczności - podkreślił minister Adamczyk.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • observer, 2016-12-04 09:39:45

    Prezesowi Sypniewskiemu od poczty, w tej instytucji się od dawna wszystko sypie! Placówki pocztowe od dawna przypominają gminne sklepiki gdzie kupić można wiadro, łańcuch, powidło i smarowidło! Normą jest, że na pięć okienek czynne bywa jedno! Że paczka priorytetowa wysłana z odległego miasta 300 k...m. "wędruje" zanim dotrze do adresata, prawie tydzień! Itp. itd. Przykłady można mnożyć, ale czy warto o tym pisać, skoro od lat nic się (oprócz wystroju) w placówkach Poczty Polskiej się na dobre nie zmienia!  rozwiń
  • maryska, 2016-12-04 00:11:50

    Ja już jakiś czas temu odeszłam od poczty, sharig eocnomy jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o alternatywę, jadezabiore jest dobrym pomysłem.