PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. Konkurs na filmy dokumentalne o regionie

  • pt/pap    4 lipca 2017 - 15:57
Podkarpackie. Konkurs na filmy dokumentalne o regionie
ilmy muszą dokumentować historię, ludzi, miejsca lub dziedzictwo kulturowe związane z Podkarpaciem (fot.podkarpackie.pl)

Podkarpacka Komisja Filmowa (PKF) ogłosiła konkurs na wsparcie filmów o ludziach, miejscach i wydarzeniach związanych z regionem. Do rozdysponowania ma w sumie 80 tys. zł. To druga edycja konkursu.
Jak poinformowała kierownik PKF Marta Kraus maksymalne dofinansowanie filmu (tzw. wkład korporacyjny) może wynieść 20 tys. zł. "Filmy muszą dokumentować historię, ludzi, miejsca lub dziedzictwo kulturowe związane z Podkarpaciem. Na zgłoszenia czekamy do 21 lipca br." - dodała.

Kraus zaznaczyła, że wnioski muszą zawierać m.in. dopracowany scenariusz. "Filmy muszą zostać zrealizowane do końca listopada br." - powiedziała.

W pierwszej edycji konkursu dofinansowanych zostało 6 projektów. Wśród nich był m.in. film pt. "Świat według Łukasza" - obraz przedstawia postać botanika, ekologa Łukasza Łuczaja. Inny projekt - "Rzeszowskie janusze" jest próbą przedstawienia życia i twórczości słynnego rzeszowskiego fotografa Edwarda Janusza.

Natomiast dziennikarz Jerzy Dynia jest bohaterem filmu "A kapela gra do końca...", poruszającego temat zachowania ludowego dorobku Podkarpacia.

Komisja odpowiada również za pierwszą edycję Podkarpackiego Funduszu Filmowego, do dyspozycji jest 600 tys. zł. Środki te mają być przeznaczone na wsparcie produkcji filmowej, która zostanie zlokalizowana na Podkarpaciu.

"Wpłynęło do nas 16 projektów, 10 z nich to filmy fabularne, a 6 to produkcje dokumentalne. Niedługo specjalna komisja zweryfikuje je pod względem merytorycznym. Sądzę, że wyniki poznamy na początku przyszłego miesiąca" - dodała Kraus.

Podkarpacka Komisja Filmowa powstała z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego w lutym ubiegłego roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.