PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaska Marka. Jerzy Leszczyński ogłosił nominacje do nagrody

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 12:59
Podlaska Marka. Jerzy Leszczyński ogłosił nominacje do nagrody
Do Podlaskiej Marki wpłynęło 220 zgłoszeń, a ocenę formalną przeszło 183 z nich. (fot.wrotapodlasia)

Teatry, nowe fabryki, naturalne produkty, innowacyjne projekty, działania na rzecz seniorów czy schroniskowych psów znalazły się wśród 21 nominowanych do nagrody Podlaska Marka. Laureatów poznamy 24 kwietnia.
  • - To 14. edycja prestiżowego konkursu, do której wpłynęło najwięcej zgłoszeń - mówił we wtorek (13.03) na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono nominowanych do nagrody, marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.
  • Dodał, że było wiele ciekawych propozycji, a kapituła miała trudny wybór, komu przyznać nominację.
  • Do Podlaskiej Marki wpłynęło 220 zgłoszeń, a ocenę formalną przeszło 183 z nich.

Zespół ekspertów, w którego skład wchodzą przedstawiciele m.in. biznesu, kultury, mediów i organizacji pozarządowych, wybrali 21 nominowanych w sześciu kategoriach.

Finaliści będą rywalizować o nagrody, które przyznane zostaną za: produkt (oddzielnie użytkowy i spożywczy), inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura oraz społeczeństwo.

Swoją Podlaską Markę Konsumentów przyznają też internauci, którzy od wtorku po południu będą mogli poprzez stronę internetową www.podlaskamarka.pl głosować na przedsięwzięcia i pomysły nominowane w konkursie. Internetowe głosowanie zakończy się 2 kwietnia.

Czytaj więcej: Oto najlepsze stacje narciarskie Małopolski  

W kategorii produktu użytkowy nominowane zostały: budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse, meble gabinetowe Snabb oraz rękawica do demakijażu Glov.

Wśród finalistów produktów spożywczych są: ekologiczne produkty firmy Dary Natury, produkty Spółdzielni Mleczarskiej z Łap oraz Produkty z Podlaskiej Spiżarni.

Nominowani w kategorii odkrycie to: inteligentny system powiadomień Anima, rzemieślnicze kosmetyki naturalne SVOJE oraz międzynarodowy, nagrodzony Noblem w 2017 roku w dziedzinie fizyki projekt dotyczący detekcji fal grawitacyjnych, w którym brali udział polscy naukowcy, m.in. dziekan wydziału fizyki Uniwersytetu w Białymstoku prof. Piotr Jaranowski.

Inwestycją roku może stać się fabryka firmy SaMasz w Zabłudowie, fabryka proszków mlecznych firmy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem lub dworzec PKS Nova w Białymstoku.

W kategorii kultura o Podlaską Markę powalczy: Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Zespół Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna" oraz Białostocki Teatr Lalek.

Natomiast najlepszym wydarzeniem może stać się: Podlaskie Święto Chleba organizowane przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, EEC-Liderzy Przyszłości - coroczne spotkania dla młodzieży ponadgimnazjalnej z ciekawymi ludźmi organizowane przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego oraz impreza z okazji tatarskiego Święta Sabantuj przygotowywana przez Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich "Asman" oraz Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne.

W ostatniej kategorii, społeczeństwo, nominowano: Uniwersytet Zdrowego Seniora i Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej prowadzony przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Fundację Rodziny Czarneckich oraz "Psacery", czyli miejskie spacery z psami z białostockiego schroniska.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.