PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Krajewski: Staramy się dawać lokalnym firmom możliwość rozwoju

  • PortalSpożywczy.pl/AT    28 września 2016 - 11:11
Podlaskie: Krajewski: Staramy się dawać lokalnym firmom możliwość rozwoju

• Władze lokalne w woj. podlaskim starają się wspierać lokalnych producentów.
• Dumą województwa podlaskiego jest nie tylko sektor mleczarski czy owocowy, ale również rybny.
- W strategii rozwoju województwa podlaskiego rolnictwo jest główną gałęzią rozwoju, bo 50 proc. wpływów z produkcji to jest właśnie produkcja rolno-spożywcza i ten trend będzie kontynuowany. Podlasie przede wszystkim mlekiem stoi - mówił podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku Stefan Krajewski, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Stefan Krajewski, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zapewnił podczas debty na WKG , że władze lokalne starają się wspierać lokalnych producentów.

Czytaj też: Polska Wschodnia: Jak wykorzystywać środki UE by dogonić resztę województw?

- Jako zarząd województwa dofinansowaliśmy targi rolnicze w Szepietowie, po to by promować i dawać firmom z naszego regionu możliwość dalszego rozwoju. Ponadto zorganizowaliśmy Podlaski i Wschodni szlak kulinarny – wylicza Krajewski.

Przyznał, że dumą podlaskiego województwa jest nie tylko sektor mleczarski czy owocowy, ale również rybny – czego przykładem jest firma Suempol, która zajmuje się przetwórstwem łososia.

Zdaniem Stefana Krajewskiego w Polsce Wschodniej widać doskonałe wykorzystanie unijnych środków. – Jednak cały czas potrzebujemy więcej inwestycji – dodał marszałek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.