PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Znamy datę referendum ws. budowy lotniska

  • aw    5 grudnia 2016 - 10:34
Podlaskie: Znamy datę referendum ws. budowy lotniska
Grupa zwolenników budowy lotniska podjęła inicjatywę referendalną, uważając, że o potrzebę takiej inwestycji trzeba zapytać mieszkańców (fot. commons.wikimedia.org)

Po tym jak Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że w województwie podlaskim ma się odbyć referendum w sprawie budowy regionalnego lotniska, komisarz wyborczy wyznaczył termin tego głosowania na 15 stycznia 2017 r.
Komisarz wyborczy w Białymstoku decyzją z 5 grudnia zobowiązał władze woj. podlaskiego do zorganizowania 15 stycznia 2017 r. referendum ws. budowy regionalnego portu lotniczego.

Mieszkańcy regionu odpowiedzą przy urnach na jedno pytanie : „Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?”

Przypomnijmy, o referendum zdecydował w listopadzie NSA, uchylając orzeczenie sądu wojewódzkiego, który oddalił skargę pomysłodawców takiego głosowania.

Kilka lat temu władze samorządowe województwa podlaskiego podjęły decyzję o rezygnacji z budowy regionalnego lotniska, tłumacząc to kosztami inwestycji przy braku unijnego dofinansowania i oceniając przy tym, iż będzie trzeba do jego funkcjonowania dokładać.

To po tej decyzji grupa zwolenników budowy lotniska podjęła inicjatywę referendalną, uważając, że o potrzebę takiej inwestycji trzeba zapytać mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.