PARTNER PORTALU
  • BGK

Policja podsumowała WOŚP. "Najbezpieczniejszy finał od lat"

  • KDS    15 stycznia 2018 - 07:59
Policja podsumowała WOŚP. "Najbezpieczniejszy finał od lat"
- W całym kraju odnotowaliśmy zaledwie 18 incydentów - wyliczają policjanci (fot.policja.pl)

Policja podsumowała niedzielny (14.01) 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju odnotowano zaledwie 18 incydentów. To najmniej od lat. - Gratulacje i słowa uznania dla policjantów i dotychczasowego Szefa MSWiA - napisał na Twitterze Joachim Brudziński, nowo wybrany minister spraw wewnętrznych i administracji. 

- Najbezpieczniejszy Finał WOŚP od lat. Polska Policja i policjanci wypełnili swoje zadanie niemal wzorowo - na swoim koncie na Twitterze poinformowali mundurowi. W tym roku w całej Polsce podczas kwestowania doszło do 18 incydentów. To najmniej od lat. 

Dla porównania rok temu odnotowano 31 zdarzeń, podczas 24. Finału 35, 23. Finału - 28, zaś  podczas 22. Finału doszło do 52 zdarzeń. W tym roku m.in. zatrzymano mężczyznę, który ukradł cztery puszki WOŚP w Pruszkowie. Policja interweniowała też w Tychach, gdzie wolontariusze WOŚP zostali przegonieni spod jednego z kościołów. 

Podziękowania do policjantów skierował Joachim Brudziński, nowo powołany szef MSWiA. - Gratulacje i słowa uznania dla polskiej policji i dotychczasowego szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka za modernizację naszych służby, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wszystkich polskich obywateli - napisał na swoim Twitterze szef MSWiA. 

Warto przypomnieć, że w tym roku w Finale WOŚP uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Fundacja zbiera pieniądze na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. Akcję wspiera także wielu samorządowców, którzy przekazali na licytacje wyjątkowe przedmioty. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.