PARTNER PORTALU
  • BGK

Politechnika Gdańska na liście 10 najpiękniejszych uczelni w Europie

  • KDS    30 stycznia 2018 - 14:58
Politechnika Gdańska na liście 10 najpiękniejszych uczelni w Europie
Ranking przygotował brytyjski tygodnik i portal internetowy The Times Higher Education, który na swoich łamach opisuje kwestie nauczania na uniwersytetach. (fot.gdansk.pl/Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska)

Główny gmach Politechniki Gdańskiej wraz z otaczającym go kampusem trafił na listę 10 najpiękniejszych siedzib wyższych uczelni w Europie. Znalazł się w zaszczytnym gronie m.in. portugalskiego Uniwersytetu w Coimbrze, Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech czy Uniwersytetu Aarhus w Dani. 
Ranking przygotował brytyjski tygodnik i portal internetowy The Times Higher Education, który na swoich łamach opisuje kwestie nauczania na uniwersytetach. Na liście znajduje się 10 uniwersytetów z całego świata, które zdaniem redaktorów tygodnika, swoje siedziby mają w najpiękniejszych budynkach. 

Poza Politechniką Gdańską, doceniono również architekturę gmachów portugalskiego Uniwersytetu w Coimbrze, Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech czy Uniwersytetu Aarhus w Dani. Angielskie jury doceniło także moskiewski Uniwersytet Łomonosowa, Uniwersytet Alpes w Grenoble czy szwedzki Uniwersytet Uppsala.

Jak możemy przeczytać na stronie portalu miejskiego Gdańska, gmach głównym Politechniki Gdańskiej wybudowany jest w stylu neorenesansu niderlandzkiego. Budynek powstał w latach 1900-1904 według projektu Alberta Carstena.

Budynek jest bogato zdobiony, a jego elementy są wykonane z wielką precyzją. Dłonie postaci, które podtrzymują rzygacze wykonano łącznie z odwzorowaniem paznokci, na twarzach widać brwi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.