PARTNER PORTALU
  • BGK

Politycy i olimpijczycy społecznie na rzecz Parku Śląskiego

  • pt    2 września 2016 - 08:05
Politycy i olimpijczycy społecznie na rzecz Parku Śląskiego
Konwent jest gotów służyć radą wszystkim, którym leży na sercu przyszłość Parku Śląskiego (fot.parkslaski)

• Konwent ds. Parku Śląskiego jest ciałem doradczym powołanym przez marszałka Wojciecha Saługę.
• W jego skład weszli politycy, sportowcy, artyści.
Konwent jest ciałem apolitycznym. Jego członkowie, ze względu na dorobek zawodowy, doświadczenie i kompetencje, chcą służyć radą przy kształtowaniu i budowaniu wizji jednego z najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie unikalnych przestrzeni rekreacyjnych w Europie.

Członkowie pracują w konwencie społecznie.


„Konwent jest gotów służyć radą wszystkim, którym leży na sercu przyszłość Parku Śląskiego. Uważamy, że teren Parku to coś więcej niż tylko miejsce wypoczynku. To szansa na stworzenie przestrzeni edukacyjnej, kulturalnej i technologicznej. Miejsce, w którym pozytywne emocje, pomysły, idee są przekładane na konkretne działania. Konwent nie uzurpuje sobie monopolu na słuszność i jedyny kierunek proponowanych rozwiązań. Pozostajemy otwarci i zapraszamy do wspólnej pracy wszystkich, którzy wiedzą, jak gigantycznym kapitałem nie tylko Śląska, ale i tej części Europy jest Park. Dlatego z radością powitamy wszystkie pomysły pozwalające w pełni wykorzystać potencjał tego unikalnego miejsca. Szczególnie otwarci pozostajemy na opinie mediów, nie tylko będących ważnym elementem debaty publicznej, ale też pozwalającym poznać opinie i uwagi osób dysponujących często unikalną wiedzą i doświadczeniem” – piszą uczestnicy konwentu.

W jego skład weszli m.in: prof. Jerzy Buzek, Jerzy Dudek, Kamil Durczok, Bohus Hlavaty, Paweł Jaworski, Tomasz Konior, Jan Kubec, Jarosław Makowski, Artur Rojek, Irena Szewińska, Tomasz Ziółkowski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.