PARTNER PORTALU
  • BGK

Politycy PO chcą do lipca 2017 r. odwiedzić wszystkie powiaty

  • pt/pap    21 października 2016 - 17:27
Politycy PO chcą do lipca 2017 r. odwiedzić wszystkie powiaty
Zarząd krajowy PO omówił plany partii na najbliższe dziesięć miesięcy (fot.platforma.org)

• Politycy PO do lipca przyszłego roku chcą spotkać się z wyborcami we wszystkich powiatach; 26 października Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz odwiedzą Mazowsze.
• Rozpoczynamy wielką ofensywę Platformy - powiedział po posiedzeniu zarządu PO poseł Mariusz Witczak.
Zarząd krajowy PO omówił plany partii na najbliższe dziesięć miesięcy.

"Dyskutowaliśmy o wielkiej ofensywie Platformy Obywatelskiej, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu w środę" - powiedział Witczak. Tego dnia kilkudziesięciu parlamentarzystów, wśród których mają być m.in. szef PO Grzegorz Schetyna i b. premier Ewa Kopacz, odwiedzi 20 powiatów na Mazowszu.

Platforma planuje do lipca przyszłego roku spotkać się z wyborcami we wszystkich powiatach w Polsce. "To będą spotkania, podczas których będziemy analizować, dyskutować z Polakami bieżącą sytuację, ale również konsultować nasze założenia programowe, nasze pomysły na Polskę, nasze alternatywne wizje wobec tego, co dzieje się dzisiaj, za rządów Prawa i Sprawiedliwości" - podkreślił polityk PO.

Objazd po kraju

Objazd po kraju to jedna z zapowiedzi Schetyny z konwencji Platformy, która odbyła się 2 października w Gdańsku. Lider PO opowiedział się wówczas m.in. za likwidacją CBA, IPN, wpisaniem obecnego "kompromisu aborcyjnego" do konstytucji oraz modyfikacją programu "Rodzina 500 Plus", by - jak mówił - był bardziej sprawiedliwy. Platforma przyjęła też w Gdańsku deklarację programową zatytułowaną "Polska obywatelska 2.0".

Obok wyjazdów parlamentarzystów, własne spotkania, głównie w weekendy, organizować ma szef PO Grzegorz Schetyna. Lider Platformy zamierza spotykać się z samorządowcami i ze strukturami PO, brać udział w posiedzeniach partyjnych rad regionalnych.

Równolegle z aktywnością polityków Platformy działać mają kluby obywatelskie PO - niewykluczone, że w ramach tego projektu zorganizowany zostanie cykl spotkań z b. prezydentem Lechem Wałęsą.

Objazd po kraju, obejmujący m.in. spotkania z wyborcami i lokalnymi strukturami partii od początku października prowadzi szef PiS. Kaczyński przez rok chce odwiedzić około 70 miast i miejscowości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.