PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska chce zorganizować piłkarskie Mistrzostwa Świata U-20. Bydgoszcz chce być miastem gospodarzem

  • JS    16 listopada 2017 - 22:37
Polska chce zorganizować piłkarskie Mistrzostwa Świata U-20. Bydgoszcz chce być miastem gospodarzem
Rozstrzygnięcie, które z państw będzie organizatorem kolejnych piłkarskich Mistrzostw Świata U-20 i czy odbędą się one również w Bydgoszczy powinno nastąpić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku. (fot, Twitter Maciej Sawicki – Sekretarz Generalny PZPN)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej złożył do FIFA dokumenty aplikacyjne na zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej do lat 20 w 2019 roku. Bydgoszcz chce być jednym z miast gospodarzy.
Wcześniej Bydgoszcz, zgłosiło do PZPN-u swój akces o status jednego z miast gospodarzy tego wydarzenia, bazując na doświadczeniu odbywających się w m.in. w naszym mieście w czerwcu br. Mistrzostw Europy U21.

Zgodnie z wytycznymi, we wniosku, należało wskazać główne boisko rozgrywania spotkań oraz minimum 4 boiska treningowe. Jako boisko główne został wskazany Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, a jako boiska treningowe wytypowano, na podstawie wymogów FIFA dot. boisk treningowych, boisko boczne CWZS Zawisza oraz stadiony BKS „Chemik” oraz KS „Gwiazda”. Dodatkowo w ramach współpracy metropolitalnej zgłoszono dwa boiska w gminach członkowskich Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Boisko w Solcu Kujawskim oraz w Białych Błotach.

Rozstrzygnięcie, które z państw będzie organizatorem kolejnych piłkarskich Mistrzostw Świata U-20 i czy odbędą się one również w Bydgoszczy powinno nastąpić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.