PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorze Zachodnie na czele Konwentu Marszałków RP

  • pt    24 czerwca 2016 - 14:28
Pomorze Zachodnie na czele Konwentu Marszałków RP
Olgierd Geblewicz odebrał z rąk marszałka województwa śląskiego laskę marszałkowską (fot.slaskie.pl)

• Województwo Zachodniopomorskie w drugiej połowie 2016 roku będzie przewodniczyć Konwentowi Marszałków Województw RP.
• Olgierd Geblewicz odebrał z rąk marszałka województwa śląskiego laskę marszałkowską.
Przejęcie przewodnictwa oznacza również, że Pomorze Zachodnie w drugiej połowie roku gościć będzie wszystkich marszałków Polski. Trzy najbliższe obrady konwentu zaplanowano w Szczecinie (1-3 sierpnia 2016 r.), w Luboradzy k. Połczyna-Zdroju (28-30 września 2016 r.) oraz Kołobrzegu (21-23 listopada 2016 r.).

Czytaj też: Marszałkowie za normami jakości paliw i przeciw biurokracji

Województwo Zachodniopomorskie po raz trzeci staje na czele Konwentu Marszałków RP. Wcześniej przewodziło konwentowi w 1999 i 2008 roku.

Sama idea spotkań marszałków zrodziła się we współpracy województwa zachodniopomorskiego, śląskiego i Małopolski. Pierwsze posiedzenie odbyło się w grudniu 1998 roku.

– Taki staż doskonale pokazuje, że przetrwaliśmy próbę czasu, udowadniając tym samym, jak cenna jest to inicjatywa – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Konwent Marszałów RP zawiązany został równolegle z powstaniem samorządu na szczeblu województwa. Narodziła się wówczas potrzeba utworzenia forum, którego rolą byłoby działanie na rzecz efektywnej realizacji polityki rozwojowej i społecznej w regionach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.