PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 4 mln odwiedzających. Zielone Expo dla Łodzi

  • JS    21 marca 2018 - 23:09
Ponad 4 mln odwiedzających. Zielone Expo dla Łodzi
Prezydent Hanna Zdanowska i marszałek Witold Stępień (fot. Witold Ancerowicz / UMŁ)

W środę (21 marca) dotarła do Łodzi dobra wiadomość z Australii. Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało miastu prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku.
- Mamy Expo! Dotrzymałam słowa, że będziemy walczyć dalej po rozstrzygnięciu starań o Expo 2022 i udało się, a nasze miasto udowodniło, że można się wypromować w świecie i stanąć w szranki z największymi metropoliami. Czekamy teraz na porozumienie w tej sprawie z rządem RP, a potem na formalne ogłoszenie decyzji przez Biuro Wystaw Międzynarodowych w Paryżu, w czerwcu tego roku - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Przed Łodzią 5 lat żmudnej pracy, bo trzeba wykonać szereg inwestycji w zieleń miejską i równolegle z procesem rewitalizacji obszarowej uczynić z Łodzi miasto o wysokiej jakości życia, ale efekty światowej wystawy Expo 2024 pozostaną mieszkańcom na długie lata.

- Zielone Expo wpisuje się w koncepcję szeroko pojętej rewitalizacji, bo chodzi przecież również o ekologię, niskoemisyjny transport, rozwiązania inteligentnego miasta (smart city) czy zastosowanie nowoczesnych technologii w codziennym życiu mieszkańców Łodzi i regionu, który także musi się przygotować na przyjęcie ogromnej liczby turystów i gości z całego świata - podkreślił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, gratulując sukcesu prezydent Łodzi.

Ze wstępnych szacunków wynika, że na Horticultural Expo 2024 może przyjechać ponad 4 miliony odwiedzających.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.