PARTNER PORTALU
  • BGK

Poseł Jaworski: Dobra zmiana możliwa także w Gdańsku

  • pt    5 lutego 2016 - 14:57
Poseł Jaworski: Dobra zmiana możliwa także w Gdańsku
Andrzej Jaworski mówi, że wierzy iż „dobra zmiana” może się udać także w Gdańsku (fot.gdansk.pl)

• Poseł Andrzej Jaworski wierzy, że Prawo i Sprawiedliwość - po wygranych wyborach prezydenckich i parlamentarnych - może też wygrać wybory samorządowe na Pomorzu.
• Razem mamy szansę zmienić nie tylko Polskę, ale też Gdańsk – mówi Jaworski.
• Zadeklarował także, że wprawdzie „z zaciśniętymi zębami”, ale będzie pomagał Gdańskowi w ważnych inwestycjach
W Sali BHP na terenie Stoczni Gdańsk poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były kandydat na prezydenta Gdańska Andrzej Jaworski mówił do zebranych mieszkańców, że wierzy iż „dobra zmiana” może się udać także w Gdańsku:

- W jaki sposób powinniśmy zmieniać Gdańsk, zmieniać Pomorze? Ważne jest, abyśmy - tak samo, jak wspólnie poszliśmy i zrealizowaliśmy dwie wielkie wygrane: wybory prezydenckie i parlamentarne - zrealizowali także wielką wygraną samorządową w województwie pomorskim. Jest to możliwie!

Jak dodał: - Oczywiście zawsze podniesie się jakiś głos, który powie, że to są marzenia. Ale pamiętajmy, że to samo mówili nam przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi. Działajmy razem, wygrywajmy, bo mamy taką możliwość! Razem mamy szansę zmienić nie tylko Polskę, ale i Gdańsk, i Pomorze!

Na pytanie czy sam będzie kandydatem w tych wyborach, Andrzej Jaworski powiedział, że nie będzie już kandydował na stanowisko prezydenta miasta, bo ma inne pomysły na życie, ale na pewno poprze kandydata swojej formacji i wierzy, że ten kandydat wygra.

Pytany przez publiczność, co z ewentualnym referendum w sprawie odwołania obecnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jaworski powiedział:

- Jestem jednym z najbardziej zatwardziałych przeciwników prezydenta Adamowicza. Powiedziałem już i powtarzam: jeżeli gdańszczanie - różnego rodzaju ruchy, organizacje - postanowią sprawdzić, czy mieszkańcy Gdańska chcą zmiany w postaci referendum, to ja będę pomagał! Na mnie można liczyć. Ale na pewno nie będę inicjatorem. Więc jeśli ktoś zorganizuje taką grupę i ta grupa będzie chciała w takim kierunku iść, to ma moją pełną pomoc!

Jaworski wrócił także do kwestii niedawnego głosowania w Sejmie nad poprawkami do budżetu na rok 2016, które mogły zapewnić Gdańskowi finansowanie czterech ważnych inwestycji, a które to poprawki posłowie PiS, w tym Jaworski, odrzucili.

- Jedna z pań poseł z PO postanowiła zgłosić cztery poprawki, które jej zdaniem są ważne dla Gdańska - przypomniał poseł. - Ja tego nie kwestionuję, tylko pytam się, co Platforma, rządząca w Polsce przez osiem lat, a w Gdańsku przez 20 lat, przez te lata robiła, że Prawo i Sprawiedliwość musi w ciągu miesiąca naprawiać to, co oni popsuli, albo zrobić to, czego oni nie zrobili! Tak naprawdę, to trzeba mieć wielki tupet albo brak honoru, żeby dziś żądać od nas realizacji, w ciągu tak krótkiego czasu, tego, na co oni nie mieli czasu, ale realizowali bardziej intratne dla siebie propozycje - mówił.

Andrzej Jaworski ustosunkował się do przypuszczeń, że poprawki zostały odrzucone, ponieważ wybory parlamentarne w Pomorskiem wygrała PO.

- Nie dajmy się wpisać w ten tworzony obecnie klimat, że ponieważ Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w kraju, to będzie się w jakikolwiek sposób odwdzięczać negatywnie mieszkańcom Gdańska i Pomorza, bo oni głosują na PO - mówił poseł. - To jest całkowita nieprawda. Nawet z zaciśniętymi zębami, jak jest potrzeba, to pomagamy. To rząd PiS postanowił ratować jedną z firm miasta Gdańska, wykupując w niej udziały za 40 milionów złotych, i nie patrzyliśmy na to, że ta inwestycja ratuje firmę zarządzaną przez przedstawicieli PO. Były te pieniądze potrzebne, były uzasadnione, trzeba było pomóc, pieniądze zostały przeznaczone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Żebrak Jaworski GO HOME, 2016-02-05 15:50:18

    Jaworski... Zachowujesz się gorzej niż żebrak... "Dobra zmiana możliwa także w Gdańsku"??? Nie kojarzysz że co 4 lata są wybory i trzy razy w Gdańsku przegrałeś? Wracaj do Rydzyka i licz z nim miliony które zebrał na ratowanie Stoczni Gdańskiej i zwyczajnie ukradł