PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiększenie Krosna. Czas na konsultacje społeczne

  • KrosnoCity.pl    12 lutego 2018 - 11:01
Powiększenie Krosna. Czas na konsultacje społeczne
Podczas konferencji prasowej (8 lutego) prezydenci Piotr Przytocki i Tomasz Soliński podkreślali, że sytuacja jest precedensowa (fot.KrosnoCity)

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany granic miasta. Konsultacje rozpoczną się 14 lutego i potrwają do 7 marca. Przeprowadzenie konsultacji jest formalnym wymogiem do złożenia wniosku o poszerzenie miasta.
  • Celem przeprowadzanych konsultacji społecznych jest poznanie opinii mieszkańców Krosna w zakresie planowanego poszerzenia granic.
  • Podczas konferencji prasowej (8 lutego) prezydenci Piotr Przytocki i Tomasz Soliński podkreślali, że sytuacja jest precedensowa.

Proponowana zmiana granic dotyczy przyłączenia do Krosna terenów, których w większości użytkownikiem wieczystym jest Krosno, na terenach, które chce zająć znajduje się tylko jedno gospodarstwo domowe.

Chodzi o obszar "Lotniska Iwonicz" o łącznej powierzchni ok. 147,97 ha, które obecnie znajduje się w granicach administracyjnych gminy Krościenko Wyżne oraz gminy Miejsce Piastowe.

- Tylko niewielka część terenu pomiędzy granicą Krosna, a granicą lotniska to dodatkowe tereny, które w minimalnym stopniu zapewnią połączenie lotniska z terenem Miasta - zaznaczył zastępca prezydenta Krosna, Tomasz Soliński.

Tereny, których będą dotyczyć konsultacje obejmują przede wszystkim obszar, który Miasto Krosno nabyło w grudniu 2017 roku w formie użytkowania wieczystego. Zobacz: Krosno kupiło lotnisko w sąsiedniej gminie. Z terenu za 13 milionów będzie korzystać szkoła? W zamiarach miasta nie będzie to jednak lotnisko.

Docelowo tereny mają zostać przeznaczone na utworzenie strefy inwestycyjnej dla przemysłu i usług oraz skomunikowanie Krosna z projektowaną obecnie drogą ekspresową S–19 (szlak transportowy "Via Carpathia").

- Utworzenie dogodnego połączenia drogowego z Rzeszowem i resztą kraju oraz uruchomienie nowej strefy inwestycyjnej przyczyni się do rozwoju Krosna i całej południowej części regionu. Realizacja tych planów wpłynie na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta oraz rozwój przedsiębiorczości, co sprzyja tworzeniu nowych, atrakcyjnych miejsc pracy i podnoszeniu jakości życia mieszkańców - przekonuje prezydent Piotr Przytocki. Podkreśla przy tym, że Krosno jako największy ośrodek regionu odpowiada za rozwój nie tylko własny, ale także sąsiednich gmin i powiatów.

Prezydent Piotr Przytocki liczy na duży odzew mieszkańców i wysoką frekwencję w konsultacjach. Spodziewa się też bardzo wysokiego poparcia dla poszerzenia miasta. Jednym z powodów może być fakt, że pierwszy krok już wykonano. Krosno kupiło prawo do użytkowania wieczystego terenu lotniska. Teraz pytanie do mieszkańców dotyczy tego, czy ze wspomnianej niemałej inwestycji chcą skorzystać. Konsultacje są jednak formalnością konieczną do złożenia wniosku o poszerzenie miasta.

Konsultacje

Konsultacje społeczne będą przeprowadzane w oparciu o ankiety, które uprawnieni Mieszkańcy Krosna będą mogli otrzymać oraz składać w terminie od 14 lutego do 7 marca br. w wyznaczonych miejscach. Ponadto ankiety będzie można pobrać poprzez stronę internetową www.krosno.pl, w zakładce "ZMIANA GRANIC" lub po kliknięciu w banner "ZMIANA GRANIC MIASTA", a składać także korespondencyjnie na adres urzędu miasta Krosna (ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.