PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstał zespół do rozwiązywania problemów w geodezji i kartografii

  • pt    31 marca 2017 - 09:30
Powstał zespół do rozwiązywania problemów w geodezji i kartografii
Spotaknie dotyczące problemów geodezji i kartografii (fot.mib.gov.pl)

Związek Miast Polskich został zaproszony do zespołu doradczego do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii.
30 marca wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski zaprosił przedstawicieli Związku Miast polskich do udziału w pracach zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii.

Tematem spotkania był list wiceministra Żuchowskiego do 220 starostów, w którym jako Pełnomocnik Rządu do spraw Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach, zwrócił się w lutym 2017 r. z prośbą o doprowadzenie do zgodności z przepisami prawa prowadzonych ewidencji gruntów i budynków, także z wykorzystaniem środków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

 - Pismo to miało wskazać miejsce, w którym się znajdujemy tworząc zintegrowany system informacji o nieruchomościach a jednocześnie wywołać dyskusję, czy realizacja tego zadania jest możliwa. Dlatego też liczę na państwa szczere i konkretne odpowiedzi ze wskazaniem problemów z jakimi się borykacie przy realizacji tego zadania – mówił podczas spotkania wiceminister.

Samorządowcy zadeklarowali gotowość do współpracy z resortem szczególnie przy budowie rozwiązań prawnych dotyczących samorządowych baz danych. Zwracali szczególną uwagę na niestałość prawa, problemy komunikacyjne oraz wysokie koszty prowadzenia baz.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.