PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstał zespół do rozwiązywania problemów w geodezji i kartografii

  • pt    31 marca 2017 - 09:30
Powstał zespół do rozwiązywania problemów w geodezji i kartografii

Spotaknie dotyczące problemów geodezji i kartografii (fot.mib.gov.pl)

Związek Miast Polskich został zaproszony do zespołu doradczego do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii.
30 marca wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski zaprosił przedstawicieli Związku Miast polskich do udziału w pracach zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii.

Tematem spotkania był list wiceministra Żuchowskiego do 220 starostów, w którym jako Pełnomocnik Rządu do spraw Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach, zwrócił się w lutym 2017 r. z prośbą o doprowadzenie do zgodności z przepisami prawa prowadzonych ewidencji gruntów i budynków, także z wykorzystaniem środków w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

 - Pismo to miało wskazać miejsce, w którym się znajdujemy tworząc zintegrowany system informacji o nieruchomościach a jednocześnie wywołać dyskusję, czy realizacja tego zadania jest możliwa. Dlatego też liczę na państwa szczere i konkretne odpowiedzi ze wskazaniem problemów z jakimi się borykacie przy realizacji tego zadania – mówił podczas spotkania wiceminister.

Samorządowcy zadeklarowali gotowość do współpracy z resortem szczególnie przy budowie rozwiązań prawnych dotyczących samorządowych baz danych. Zwracali szczególną uwagę na niestałość prawa, problemy komunikacyjne oraz wysokie koszty prowadzenia baz.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: