PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań bada potrzeby mieszkańców Śródmieścia

  • bad    4 maja 2016 - 21:04
Poznań bada potrzeby mieszkańców Śródmieścia

Warsztaty będą się obywać na terenie każdego osiedla. Fot. pixabay

Identyfikacja potrzeb i problemów lokalnych społeczności to główny cel powstającej mapy potrzeb lokalnych, która jest jednym z elementów programu dla śródmieścia Poznania.
To już ostatnie dni badania jakości przestrzeni - geoankiety, której wyniki posłużą do opracowania Mapy Potrzeb Lokalnych śródmieścia Poznania. Uwagi mieszkańców, mogą przyczynić się do podniesienia atrakcyjności centrum miasta. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie nie więcej niż pół godziny.

Zagłosować może każdy

Identyfikacja potrzeb i problemów lokalnych społeczności to główny cel powstającej Mapy Potrzeb Lokalnych, która jest jednym z elementów Programu dla śródmieścia. Za pośrednictwem strony internetowej mapapotrzeblokalnych.pl każdy zainteresowany mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na zmiany w śródmieściu lub odnieść się do innych propozycji.

Czytaj też: Podatki i opłaty lokalne 2016: gminy "tracą" 4 mld przez ulgi?

Czas na wzięcie udziału w geodyskusji mija 8 maja. Badanie dotyczy osiedli Jeżyce, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Stare Miasto, Św. Łazarz i Wilda. Na podstawie zgłoszonych propozycji, podczas warsztatów ze społecznościami lokalnymi sformułowane zostaną zadania do przyszłorocznej realizacji.

Warsztaty będą się obywać na terenie każdego osiedla: 1. Jeżyce - 16 maja, godzina 17:30 w Domu Tramwajarze/ Centrum Amarant. 2. Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria: 17 maja, godzina 17:30 w siedzibie Rady Osiedla. 3. Stare Miasto: 18 maja, godzina 17:30 (miejsce zostanie wskazane w późniejszym terminie). 4. Św. Łazarz: 19 maja godzina 17:30 w Centrum Kultury Pireus. 5. Wilda: 23 maja godzina 17:30 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi Nr 2 (ul. Prądzyńskiego 53).

Mapa Potrzeb Lokalnych jest elementem Programu dla Śródmieścia. Celem jej stworzenia  jest identyfikacja potrzeb i problemów jakie zauważają w swoim otoczeniu społeczności lokalne związane z poprawą jakości przestrzeni i życia na terenie śródmieścia. Te działania będą pomocne w realizacji lokalnych potrzeb i usprawnień takich jak nowe ławki i stojaki rowerowe, skwery czy udogodnienia dla niepełnosprawnych. Zaangażowanie w proces dużej liczby mieszkańców pozwoli na identyfikację i wskazanie najpilniejszych oczekiwań społecznych. Wykorzystane narzędzie jest elementem projektu naukowego, realizowanego przez Centrum Badań Metropolitalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.