PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań. Klucze do miast w rękach seniorów

  • pt    28 września 2017 - 14:51
Poznań. Klucze do miast w rękach seniorów
W tym roku organizatorzy z Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowali prawie 250 wydarzeń (fot.poznan.pl)

Warsztaty, wykłady, zajęcia sportowe, bezpłatne badania lekarskie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na starszych poznaniaków podczas siódmej już edycji imprezy "Senioralni. Poznań".
• W sobotę 30 września władzę w Poznaniu symbolicznie przejmą seniorzy - w samo południe na Wolnym Dziedzińcu klucze do miasta wręczy im prezydent Jacek Jaśkowiak.

• Tak rozpoczną się "Senioralni. Poznań" - wydarzenie, które od siedmiu lat organizowane jest w okolicach 1 października i przypadającego wówczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

• Przez cały miesiąc niemal 140 tysięcy seniorów i seniorek mieszkających w Poznaniu będzie mogło wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich spotkaniach i warsztatach.

- Zależy nam na tym, by jak najwięcej seniorów brało udział w życiu miasta - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Chcemy, by starsi mieszkańcy czuli, że Poznań jest dla nich nie tylko przyjaznym, ale i interesującym miejscem do życia. Mam nadzieję, że i w tym roku zróżnicowany program "Senioralnych" sprosta szerokim zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków.

W tym roku organizatorzy z Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowali prawie 250 wydarzeń. Są wśród nich m.in: treningi pozytywnego myślenia i pamięci, wykłady i pokazy związane ze zdrowiem, warsztaty dietetyczne czy spotkania przygotowane w ramach Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Uniwersytet Adama Mickiewicza zaprasza seniorki i seniorów na wykłady profesorów poznańskich uczelni, prelekcje dotyczyć będą m.in. dziejów przedwojennego i międzywojennego Poznania.

W akcję włączyły się również poznańskie teatry, które przygotowały promocyjne ceny na zakupione w październiku bilety.

- Program jest bardzo bogaty, współpracujemy z niemal setką partnerów, więc jest w czym wybierać - mówi Maria Sitarska z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

 - Szacujemy, że co roku w akcji bierze udział co najmniej kilka tysięcy seniorów. Zawsze dużą popularnością cieszą się warsztaty o tematyce psychologicznej, związane z rozwojem osobistym. Wielu chętnych jest też zwykle na zajęcia ruchowe, naukę tańca oraz na badania profilaktyczne i zajęcia związane z edukacją zdrowotną. Program jest tak skonstruowany, by każdy znalazł coś dla siebie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.