PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań, konkurs na inicjatywy osiedlowe: Mieszkańcy sami mogą zorganizować imprezy

  • Housemarket.pl    23 marca 2016 - 14:27
Poznań, konkurs na inicjatywy osiedlowe: Mieszkańcy sami mogą zorganizować imprezy
Każdy mieszkaniec może złożyć wniosek – koncepcję na organizację projektu, eventu czy wydarzenia na swoim osiedlu (fot.poznan.pl)

Podwórkowy festyn, sąsiedzki piknik lub kameralny koncert pod chmurką - to tylko przykładowe propozycje imprez, które już wkrótce mieszkańcy Łazarza, Wildy i Starego Miasta będą mogli samodzielnie zorganizować. Najciekawsze projekty zostaną sfinansowane przez miasto.
Na każdego pomysłodawcę czeka do 8 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 15 kwietnia.

– To jest pierwsza, pilotażowa edycja konkursu. Sukcesywnie współpracujemy z radami osiedli, które najlepiej znają lokalne potrzeby. Podobnie jest i tym razem, ale jeszcze większy nacisk stawiamy na inicjatywę samych mieszkańców i społeczników, którzy w założeniu od początku do końca realizują swój pomysł – podkreśla Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta w poznańskim magistracie.

Czytaj też: Inicjatywy obywatelskie dla środowiska wybrane

W praktyce każdy mieszkaniec Łazarza, Wildy lub Starego Miasta może złożyć wniosek – koncepcję na organizację projektu, eventu czy wydarzenia na swoim osiedlu. Zgłoszone wnioski będą podlegały ocenie komisji konkursowej, a autorzy zwycięskich projektów otrzymają środki na ich realizację – maksymalnie 8 tysięcy zł. W sumie każda z trzech rad osiedla będzie dysponowała pulą w wysokości od 60 do 80 tysięcy zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.