PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań mówi nie turniejowi nacjonalistów

  • JL    8 marca 2016 - 10:28
Poznań mówi nie turniejowi nacjonalistów
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ostro reaguje na przejawy ksenofobii. Fot. Poznań.pl

– Poznań nie będzie dotował organizacji, które angażują się w działalność propagującą rasizm – informuje prezydent Jacek Jaśkowiak.
Chodzi o zamiar organizacji w Poznaniu zawodów First to Fight – turnieju sportów walki, w którym biorą udział kluby związane ze środowiskami nacjonalistycznymi.

– Poleciłem mojemu zastępcy Arkadiuszowi Stasicy oraz urzędnikom odpowiedzialnym za promocję sportu podjęcie formalnych działań – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

Prezydent wielokrotnie podkreślał, że nie może być przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy ksenofobii. O problemie rasizmu należy mówić otwarcie i zdecydowanie walczyć z jego przejawami. Dlatego organizacja turnieju z udziałem nacjonalistycznych klubów, w dodatku na terenie klubu dotowanego przez miasto, jest nie do zaakceptowania.

– Przemoc na tle rasowym czy organizacja tego typu wydarzeń to nie tylko olbrzymie straty wizerunkowe dla miasta, ale także wymierne straty finansowe w postaci decyzji inwestorów. Międzynarodowe korporacje są w tej kwestii bardzo czułe. Skutecznie odstrasza ich propagowany nacjonalizm, nie mówiąc już o aktach przemocy na tle rasowym – podkreśla prezydent Jaśkowiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Jaśkowiak musi odejść, 2016-03-10 10:23:10

    Zapraszamy na stronę: jaskowiakmusiodejsc pl
  • Poznaniak, 2016-03-08 11:07:38

    Nie nie mówi Poznań tylko ten pan, chwilowo wybrany na Prezydenta Poznania, mówi nie. Jeszcze może dwa lata i powróci prawdziwy Prezydent Grobelny. na swoje stanowisko. Poznaniacy już poznali tego pana.