PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Oficjalna strona miasta teraz również po ukraińsku

  • PAP/MN    29 listopada 2017 - 16:00
Poznań: Oficjalna strona miasta teraz również po ukraińsku
Poznań jako pierwsze miasto w Polsce uruchomił stronę internetową po ukraińsku. (fot. pixabay)

Ruszyła ukraińska wersja językowa internetowej strony Miasta Poznania. W serwisie znaleźć można m.in. informacje dotyczące osiedlania się w Poznaniu, pracy czy studiów.
Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało w środę, że stolica Wielkopolski jest pierwszym miastem w kraju, które uruchomiło specjalną podstronę przygotowaną z myślą o obywatelach Ukrainy. Ci stanowią największą w Wielkopolsce mniejszość narodową. Wersja ukraińska jest ósmą wersją językową oficjalnej strony Miasta Poznania.

"To odpowiedź miasta na wzrost liczby mieszkańców pochodzenia ukraińskiego, którzy stanowią około 90 proc. ogółu cudzoziemców przyjeżdżających do Poznania. Dzięki nowym połączeniom lotniczym z Kijowem i Lwowem rośnie też ruch turystyczny z tego kraju" - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym pełnomocniczka prezydenta miasta ds. przeciwdziałania wykluczeniom Marta Mazurek.

Na dostępnej pod adresem www.poznan.pl/mim/main/ua/ stronie znajdują się informacje o mieście, jego historii oraz otoczeniu biznesowym. Podane są adresy głównych urzędów i instytucji, w tym konsulatu. Dostępne są także porady dotyczące uzyskania niezbędnych dokumentów, życia i komunikacji w mieście, a także wskazówki, gdzie i jak znaleźć pracę.

Serwis zawiera ponadto informacje przydatne dla osób planujących studia na jednym z uniwersytetów czy szkół wyższych w mieście.

Miejski serwis internetowy, poza najbardziej rozbudowaną odsłoną w języku polskim, przekazuje treści także po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, portugalsku, włosku i chorwacku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • netpoint.systems, 2017-11-30 08:26:09

    Ładny gest