PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań. Trwają konsultacje społeczne programu senioralnego

  • KDS    18 września 2017 - 22:37
Poznań. Trwają konsultacje społeczne programu senioralnego
Osoby, które chcą przekazać swoją opinię w sprawie polityki senioralne mają czas do 26 września (fot. UM Poznań)

Do 26 września osoby zainteresowane działaniami Poznania na rzecz seniorów mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących programu "Polityka Senioralna Miasta Poznania na lata 2017- 2021".
- Wspieranie seniorów, kreowanie i dostarczanie adekwatnych usług w zakresie opieki medycznej, pomocy społecznej i sektora świadczeń, a także organizacji przestrzeni publicznej i aktywności społecznej osób starszych staje się jednym z ważniejszych priorytetów działań miasta - przekonuje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Dokument poddany pod konsultacje jest efektem prac interdyscyplinarnego zespołu ds. polityki senioralnej, powołanego w listopadzie 2016 roku przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Określa on kierunki i działania, które mają przyczynić się do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców miasta, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych.

Osoby, które chcą przekazać swoją opinię w sprawie polityki senioralne mają czas do 26 września. Uwagi można wysyłać na adres wziss@um.poznan.pl. Urzędnicy przypominają, że pomocą w wysyłaniu mailem przygotowanych uwag i opinii służą pracownicy Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24.

Informacji na temat programu i projektu uchwały udzielają pracownicy zajmujący się polityką senioralną oraz integracją międzypokoleniową Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania pod numerem telefonu 61 878 58 58.

Udział w konsultacjach mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.