PARTNER PORTALU
 • BGK

Poznań w koalicji przeciw antysemityzmowi

 • JL    20 kwietnia 2016 - 10:14
Poznań w koalicji przeciw antysemityzmowi
Poznań przystąpił do koalicji miast przeciw antysemityzmowi. (Fot. Poznań.pl)

Poznań przystąpił do kampanii „Mayors United Against Anti-semitism”. Tworzenie wizerunku miasta tolerancyjnego i otwartego to jeden z priorytetów obecnych władz Poznania.
„Mayors United Against Anti-semitism” to inicjatywa potępiająca wszelkie formy nienawiści wobec Żydów. Koalicja skupia około 400 miast, które zadeklarowały prowadzenie polityki zerowej tolerancji wobec antysemickich incydentów i propagowanie wszelkich działań na rzecz zwalczania nietolerancji i dyskryminacji.

Decyzja jest zgodna z priorytetami prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który wizerunek miasta chce tworzyć na takich wartościach jak tolerancja i otwartość.

– Chcemy, by w Poznaniu wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie, niezależnie od tego, jakiej są rasy, jaką wyznają religię czy jakie mają poglądy – mówi Andrzej Białas, dyrektor gabinetu prezydenta.

Poznań jest jednym z niewielu polskich miast, w których regularnie przypomina się o kluczowych dla historii narodu izraelskiego wydarzeniach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Polak z Dziada Pradziada., 2016-04-20 16:15:59

  A czy władcom Poznania oraz innych miast przyjdzie do głowy przyłączyć się do ogólnopolskiego ruchu walki z bardzo popularnym w szerokich kręgach semickich antypolonizmem?!!! Chociaż na początek trzeba by zacząć od postawienia najważniejszych pytań: "Czy owi władcy Poznania są w ogóle Polakami?... Czy czują się Polakami i czy utożsamiają się z Polakami???"!!  rozwiń
 • obs1248, 2016-04-20 14:55:00

  Kto sieje wiatr? Nie ma dymu bez ognia. Skąd antypatia dla tego narodu? Cyganie,murzyni,żółtki wszyscy się asymilują i jest ok.