PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań z własną edycją Monopoly

  • JS    20 marca 2018 - 23:11
Poznań z własną edycją Monopoly
W poznańską edycję gry będzie można zagrać już jesienią (fot. poznan.pl)

Jeszcze w tym roku będzie można zagrać w Monopoly Poznań. Właśnie ruszyły prace nad poznańską edycją tej jednej z najpopularniejszych na świecie gier planszowych. O tym, jakie miejsca i budynki znajdą się na planszy i które z pól będzie najdroższe, zadecydują mieszkańcy miasta.
W tym roku Poznań dołączy do największych miast z całego świata, które mają własną edycję Monopoly. Swoje wersje tej gry posiadają m.in. Nowy Jork, Londyn czy Sydney, a w Polsce Gdańsk, Kraków czy Wrocław. Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek i bestseller w świecie gier, bijący rekordy popularności już od ponad 80 lat. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 500 milionów gier.

- Cieszę się, że Poznań dołączył do grona takich miast, jak Londyn czy Sydney - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - Pamiętam, ile godzin spędziłem grając w Monopoly ze swoim starszym synem. Moja wnuczka jest coraz starsza, jestem więc przekonany, ze wkrótce i z nią zagram w tę planszówkę, która bawi i uczy równocześnie. Poznańska edycja Monopoly to też świetna okazja do promocji naszego miasta. Niejeden gracz będzie zapewne chciał zobaczyć także na żywo miejsca, jakie znajdą się na planszy. 

Wspólnie z poznańskim ratuszem firma Winning Moves, wydawca gry, przystąpiła już do prac nad tym, jak będzie wyglądać poznańska wersja gry.

- Wiele miast chciałoby mieć swoją edycję Monopoly - przyznaje Bartłomiej Sikorski, wydawca gry. - Jesteśmy przekonani, że Poznań to właściwy wybór. Od wielu lat cieszy się on sławą miasta targowego, otwartego na biznes, okna Polski na świat i na Europę.

Jak będzie wyglądać plansza Monopoly Poznań? Obecnie wybierane są miejsca oraz partnerzy projektu, a już niebawem wystartuje plebiscyt, w którym sami poznaniacy w głosowaniu zdecydują, jakie lokalizacje pojawią się na planszy i która z nich znajdzie się na najdroższym polu

- Mamy nadzieję, że głosowanie będzie dla poznaniaków pretekstem do odkrywania na nowo znanych już miejsc - mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - Na pewno na planszy pojawią się najważniejsze zabytki, ale nie wiemy, jakie propozycje będą mieli mieszkańcy Poznania. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wybór!

Zamek Cesarski, Brama ICHOT, Mural na Śródce - propozycji jest wiele, ale lista jest nadal otwarta.

- Wybór zapewne wzbudzi niemało emocji, ponieważ Poznań to miasto z wieloma historycznymi i ważnymi dla mieszkańców obiektami - przyznaje Karina Nelka, koordynator projektu z firmy Winning Moves. - Każdy z nich może znaleźć się na planszy, więc zapowiada się naprawdę ciekawe głosowanie.

Wiadomo już, że jednym z pól będzie Brama Poznania. Na planszy pojawi się też na pewno Stary Browar i Volkswagen. 

W Monopoly Poznań będzie można zagrać już jesienią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.