PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Andrzej Duda dziękuje prezydentowi Krakowa za Światowe Dni Młodzieży

  • PAP/MIW    17 sierpnia 2016 - 16:02
Prezydent Andrzej Duda dziękuje prezydentowi Krakowa za Światowe Dni Młodzieży

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas Światowych Dni Młodzieży. (fot. twitter).

• Prezydent RP Andrzej Duda podziękował prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu i służbom miejskim za udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie
• Według prezydenta Dudy Światowe Dni Młodziezy były "wielkim sukcesem".
• Wykonali Państwo wspaniałą pracę. Wspólnie podołali Państwo wyzwaniu organizacyjnemu o skali, z jaką jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia w wolnej Polsce - napisał Duda.
- Składam na ręce Pana Prezydenta serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim przedstawicielom służb miejskich, których doświadczenie, zaangażowanie i umiejętności przyczyniły się do wielkiego sukcesu, jakim był udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia była również Pana zasługą - napisał prezydent Duda w liście do Jacka Majchrowskiego.

Wyraził zadowolenie, "że tę fachowość polskich służb dostrzegł i docenił sam Papież Franciszek, a także przybyli z całego świata młodzi oraz dziennikarze".

- Sam również mogę to potwierdzić. Wykonali Państwo wspaniałą pracę. Wspólnie podołali Państwo wyzwaniu organizacyjnemu o skali, z jaką jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia w wolnej Polsce - i to w sposób w pełni profesjonalny, okazując uczestnikom Światowych Dni Młodzieży prawdziwą pomoc, życzliwość i otwartość - napisał prezydent w liście datowanym 4 sierpnia w Warszawie.

Jak podkreślił:

- To również dzięki służbom porządkowym Miasta Krakowa umocnił się w świecie obraz Rzeczypospolitej jako państwa gościnnego, bezpiecznego, sprawnego i nowoczesnego.

Gorąco za to dziękuję - w imieniu własnym oraz wszystkich Polaków. Jesteśmy z Państwa bardzo dumni - napisał prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda złożył również życzenia, aby znakomite oceny dla służb miejskich w czasie ŚDM "były źródłem satysfakcji i inspiracji".

- Jestem pewien, że cenne doświadczenia uzyskane podczas Światowych Dni Młodzieży będą owocować w Państwa codziennej, niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej pracy - napisał - z wyrazami szacunku i sympatii - prezydent Duda w liście udostępnionym przez krakowski magistrat.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.