PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Katowic wręczył nagrody w dziedzinie kultury

  • MIW    7 września 2017 - 18:43
Prezydent Katowic wręczył nagrody w dziedzinie kultury
Beata Netz, Artur Rojek i MIUOSH otrzymali nagrody prezydenta Katowic w dziedzinie kultury. (fot. mat. UM Katowice)

Beata Netz, Artur Rojek i MIUOSH otrzymali nagrody prezydenta Katowic w dziedzinie kultury. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w czwartek (7 września) w związku ze 152. rocznicą nadania Katowicom praw miejskich.
Nagrody prezydenta Katowic w dziedzinie kultury przyznawane są od 1984 r. za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz organizacyjne, mające wpływ na rozwój i upowszechnianie kultury w mieście.

- Wśród długiej listy laureatów są najwybitniejsze postaci polskiej kultury. Nie inaczej jest i w tym roku. Dzisiejsze nagrody dla Beaty Netz, Artura Rojka i MIUOSHa są podziękowaniem za ich wkład w rozwój miasta. Fakt, że tak wspaniali ludzie wiążą swoje życie i twórczość z naszą metropolią, napawa dumą wszystkich mieszkańców - mówił prezydent Marcin Krupa.

Beata Netz to dziennikarka telewizyjna, która w autorskich programach porusza istotne dla Śląska problemy społeczne i kulturalne. Jest reżyserem filmów dokumentalnych i dla niektórych autorem scenariusza, a także założycielką Salonu Polsko-Węgierskiego im. Feliksa Netza, będącego miejscem spotkań dla twórców z obu tych krajów.

Artur Rojek to muzyk, wokalista, autor tekstów i piosenek. Był członkiem zespołów Myslovitz i Lenny Valentino i Myslovitz. Obecnie występuje jako wokalista solowy. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny odbywającego się w Katowicach Off Festivalu. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, laureat Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Z kolei Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki to raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.