PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Krosna wyróżniony na Węgrzech

  • KrosnoCity.pl    29 grudnia 2016 - 15:59
Prezydent Krosna wyróżniony na Węgrzech
Piotr Przytocki odebrał nagrodę 16 grudnia w sali narad rady miasta Zalaegerszeg (fot.SERRES/Krosnocity.pl)

"Zasłużony dla Miasta Zalaegerszeg" to prestiżowa nagroda przyznawana za wybitne zasługi na rzecz tego węgierskiego miasta. 16 grudnia trafiła do rąk Piotra Przytockiego.
Samorządy Krosna i Zalagerszeg (miasto na Węgrzech, w południowo-zachodniej części Kraju Zadunajskiego) współpracują ze sobą od ponad 16 lat. W tym czasie udało się zrealizować szereg wspólnych przedsięwzięć.

W sierpniu 2009 roku z okazji wizyty w Krośnie prezydentów Polski i Węgier, na fasadzie jednego z budynków na Rynku, została umieszczona płaskorzeźba artysty ceramika Jánosa Németha. Zorganizowano kilkanaście wystaw artystów i fotografików z Zalaegerszeg w Krośnie. Corocznie Festiwal Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty" uświetniają występy zespołów artystycznych z Zalaegerszeg, natomiast krośnieńskie grupy artystyczne prezentują się na Festiwalu Egerszeg.

Aktywnie współpracują ze sobą Muzeum Rzemiosła w Krośnie i Muzeum Göcseji. W ramach tej współpracy od dziesięciu lat są wystawiane w Zalaegerszeg dzieła z krośnieńskiego Biennale Lnu.

W ciągu ostatnich lat współpracę nawiązały spółki miejskie Zala Depo i MPGK Krosno, a także Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej i Zalaviz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.