PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Olsztyna zapewnia, że stadion powstanie

  • JL    2 marca 2016 - 09:24
Prezydent Olsztyna zapewnia, że stadion powstanie
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz rozwiewa wszelkie wątpliwości i zapewnia, że nowy stadion w Olsztynie na pewno powstanie. Fot. Olsztyn.pl

Piotr Grzymowicz przecina plotki i zapewnia, że nowy stadion na pewno powstanie, gdyż jest on wymogiem cywilizacyjnym i ma zaspokoić różne potrzeby mieszkańców stolicy Warmii i Mazur.
– Nasz stadion będzie budowany etapami. Pozwoli to nam lepiej przygotować się do jego finansowania – informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Koszt budowy stadionu wyniesie około 60 mln złotych. – To duże wyzwanie dla budżetu miasta, ale trzeba je podjąć – deklaruje prezydent.

Zdaniem prezydenta wspomaganie klubu i budowa stadionu wzbudzają sporo emocji. Kibice żądają stadionu i wsparcia, ale pojawiają się też głosy przeciwne.

– Jednych i drugich chcę uspokoić. Stadion powstanie, bo Olsztyn go potrzebuje – będziemy go budowali, oceniając realne potrzeby i możliwości miejskiej kasy –zapewnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Po ubiegłotygodniowym podpisaniu przez ratusz umowy na projekt przebudowy stadionu w Olsztynie pojawiły się głosy, że inwestycja zatrzyma się na tej fazie, a do realizacji nigdy nie dojdzie. Wątpi w to część olsztynian i kibiców Stomilu Olsztyn, którzy w ostatnim czasie mocno krytykowali politykę prezydenta miasta wobec klubu.

Czytaj też: Za 2,3 mln zł powstanie projekt stadionu miejskiego w Olsztynie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.