PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Poznania dołączył do Cycling Challenge

  • pt    12 maja 2016 - 14:07
Prezydent Poznania dołączył do Cycling Challenge

• Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania jest jednym z 900 członków miejskiej drużyny w rowerowym wyzwaniu Cycling Challenge.
• Za pomocą aplikacji mobilnej Cycling365 dodaje swoje kilometry do wspólnej puli tras, pokonanych przez poznaniaków na rowerze.
- Do pracy w urzędzie dojeżdżam rowerem przez cały rok. Moja trasa z domu do pracy to przeszło 8 kilometrów i potrzebuję na to około 25 minut - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Poznań konkuruje w tegorocznej edycji konkursu Cycling Challenge z 50 miastami z całej Europy, w tym z kilkoma polskimi. W wydarzeniu uczestniczy m.in. Barcelona, Neapol, Praga i Zagrzeb, a także Warszawa, Gdańsk i Wrocław.

Rozgrywka trwa przez cały maj. Zwycięża miasto, w którym rowerzyści "wykręcą" najwięcej kilometrów. Wyniki zlicza się przy użyciu aplikacji na telefon "Cycling365". Poznań uczestniczy w rywalizacji po raz pierwszy.

- Sam zacząłem jeździć 10 lat temu i zachęcam do zmiany auta na rower. To jest inwestycja przede wszystkim w zdrowie, do tego oszczędność czasu, pieniędzy, a także mniej stresu związanego ze staniem w korkach. Ja przekonałem się ze warto już za pierwszym razem, gdy pojechałem do pracy rowerem. Zachęcam każdego, by spróbował - przekonuje do udziału w Cycling Challenge prezydent

Jaśkowiak i dodaje, że rywalizacja ma też praktyczny wymiar.

- Ślady GPS zostawiane przez rowerzystów tworzą mapę rzeczywistych przejazdów. To będzie podstawa do przygotowania programu rozwoju ścieżek rowerowych Poznania. Projekt takiego programu pokażemy i poddamy konsultacjom we wrześniu. Chcemy w ciągu kilku lat poprawić system tras, żeby każdy mógł jeździć rowerem bezpiecznie i wygodnie po całym mieście - przekonuje Jaśkowiak.

Rywalizacja o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta w Europie rozpoczęła się 1 maja i potrwa do końca miesiąca. W tym czasie każdy użytkownik aplikacji "Cycling365" może dodać przejechane przez siebie kilometry do wyniku swojej drużyny.

To już piąta edycja wydarzenia. W ubiegłorocznym Cycling Challenge wygrał Gdańsk, którego rowerzyści wspólnie pokonali 450 tys. kilometrów. W 2015 w rywalizacji uczestniczyło 39 miast z 15 europejskich krajów. W akcji wzięło udział 26 tys. uczestników, którzy razem przejechali przeszło 2 mln kilometrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.