PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Torunia Michał Zaleski: Tak dla tamy

  • JL    29 listopada 2016 - 07:30
Prezydent Torunia Michał Zaleski: Tak dla tamy
Prezydent Torunia Michał Zalewski podpisuje się pod apelem poparcia budowy tamy na Wiśle. Fot. Toruń.pl

Prezydent Torunia Michał Zaleski złożył podpis pod apelem poparcia budowy II stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewo w gminie Raciążek oraz kolejnych stopni w ramach kaskadyzacji Wisły.
– Mówię jak najbardziej tak dla budowy nowej tamy na Wiśle. Do 30 grudnia każdy może się do tej akcji przyłączyć, przychodząc do jednego z punktów informacyjnych Urzędu Miasta Torunia lub ściągając formularz chociażby z naszej strony – zachęca prezydent Michał Zaleski.

Czytaj też: Wisła. Będzie nowa tama na rzece?

Akcję zbierania podpisów popierających budowę II stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie w gminie Raciążek oraz budowę kolejnych stopni w ramach kaskadyzacji Wisły zorganizował Związek Gmin Ziemi Kujawskiej zrzeszający wszystkie gminy powiatu aleksandrowskiego.

Zdaniem organizatorów budowa II stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie rozwiąże wiele istotnych problemów województwa kujawsko-pomorskiego i całego kraju. W znaczny sposób poprawi kwestię bezpieczeństwa energetycznego, a ponadto w naturalny sposób umożliwi zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Będzie także stanowić zabezpieczenie funkcjonowania stopnia wodnego we Włocławku, zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe terenów położonych wzdłuż Wisły oraz podniesie poziom wód gruntowych i umożliwi nawodnienie terenów o największym niedoborze wody w okresie wegetacji.

Przyczyni się również do rozwoju gospodarczego terenów nadwiślańskich, poprawi stan infrastruktury i bezpieczeństwo w transporcie regionalnym, a także pozwoli w pełni wykorzystać wyjątkowe walory turystyczne i krajobrazowe okolicznych terenów.

Budowa nowego stopnia wodnego uzyskała poparcie ministra środowiska, wojewody kujawsko-pomorskiego oraz marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.