PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Torunia ogłosił plan spotkań z mieszkańcami

  • JL    1 marca 2016 - 09:28
Prezydent Torunia ogłosił plan spotkań z mieszkańcami
Prezydent Torunia Michał Zaleski ogłosił plan spotkań z mieszkańcami. Fot. Pixabay.com

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania. Z mieszkańcami 13 okręgów prezydent spotka się między 17 lutego a 21 marca.
W tym roku spotkania rozpoczynają się od godz 17.00 – pracą warsztatową przy stolikach, z udziałem prezydenta i jego zastępców.

Zgodnie z tradycją w pierwszym kwartale roku prezydent Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami poszczególnych części Torunia. Jest to doskonała okazja do rozmowy o potrzebach i pomysłach torunian związanych z funkcjonowaniem miasta.

Obok prezydenta w spotkaniach uczestniczą także dyrektorzy i przedstawiciele wydziałów urzędu miasta oraz spółek komunalnych. Jednym z punktów spotkań jest przekazanie informacji o zatwierdzonych przez radnych ustaleniach finansowych, od których będzie zależał poziom bieżącego utrzymania miasta oraz inwestycji, w tym także realizowanych na poszczególnych osiedlach.

Nowością podczas tegorocznego cyklu spotkań prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami są dyskusje warsztatowe w małych grupach moderowane przez prezydenta i jego zastępców. Tematy do dyskusji przy stolikach zostały zebrane od mieszkańców za pomocą ankiet internetowych, a także za pośrednictwem mediów.

Łącznie wpłynęło ponad 90 propozycji. Najczęściej wskazywane propozycje to bezpieczeństwo, drogi, komunikacja miejska, ale także kultura czy aktywność społeczna.

Spotkania to także okazja do zapoznania się z informacjami na temat budżetu na 2016 r., zrealizowanych inwestycji, stanie realizacji wniosków składanych przez mieszkańców w zeszłym roku, budżetu partycypacyjnego i tego, co będzie realizowane na danym osiedlu.

Spotkania mają charakter otwarty.

Pełne zestawienie tematyki warsztatów dla poszczególnych zebrań w multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.