PARTNER PORTALU
  • BGK

Program ESPON: pracownicy administracji publicznej mogą zgłaszać pomysły

  • MN    19 lipca 2016 - 11:17
Program ESPON: pracownicy administracji publicznej mogą zgłaszać pomysły
Nadesłane bezpośrednio na adres e-mail: application@espon.eu propozycje zostaną poddane ocenie przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej ESPON (fot. pixabay)

• Program ESPON dwa razy do roku zaprasza praktyków i ekspertów z administracji publicznej wszystkich szczebli do nadsyłania pomysłów na projekty badawcze z konkretnych obszarów tematycznych - tzw. „Targeted Analyses".
• Aktualny nabór propozycji projektowych trwa do 19 sierpnia 2016 r. Jest on prowadzony wyłącznie w języku angielskim.
Jak tłumaczy Ministerstwo Rozwoju, opracowane samodzielnie lub we współpracy z innymi partnerami pomysły na projekty mogą dotyczyć: specyficznych, z perspektywy europejskiej, cech regionów, miast, obszarów wiejskich, rozwinięcia typologii; przetestowania konkretnej metody oceny wpływu terytorialnego polityki na danym obszarze.

Kluczowe jest, aby pomysły znajdowały zastosowanie w praktyce - w prowadzeniu polityk czy tworzeniu strategii rozwoju terytorialnego, przyczyniając się tym samym do realizacji założeń polityki Unii Europejskiej związanych z rozwojem terytorialnym.

Nadesłane bezpośrednio na adres e-mail: application@espon.eu propozycje zostaną poddane ocenie przez Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej ESPON (EUWT ESPON). Następnie w ramach otwartego konkursu dla badaczy i instytucji akademickich, do każdego z projektów zostanie wybrany wykonawca oraz zespół naukowy. Proces realizacji projektu odbywa się przy aktywnym udziale wszystkich partnerów: autorów pomysłu, ekspertów i naukowców.

Czytaj też: Konkurs. Poprawa jakości środowiska miejskiego - nabór wniosków

Ogłoszenie konkursowe wraz z przewodnikiem aplikacyjnym są dostępne na stronie programu. Zgodnie z polityką Programu ESPON wszelkie pytania dotyczące projektów, procesu naboru, wypełnienia dokumentacji należy kierować bezpośrednio do EUWT ESPON, pisząc na adres e-mail: application@espon.eu.

Kontaktem służy również polski punkt Programu w Ministerstwie Rozwoju (e-mail: kpk.espon@mir.gov.pl, tel.: 22 273 76 57), który jest gotowy pomóc w poznaniu Programu i włączeniu się w jego prace. Aby na bieżąco śledzić aktualności ESPON warto odwiedzać stronę programu www.espon.eu.

Ministerstwo Rozwoju tłumaczy, że włączenie się w program ESPON daje możliwość skorzystania z wyników badań, jest też okazją do zaprezentowania swojego regionu na arenie międzynarodowych badań.

Aktualny nabór propozycji projektowych w języku angielskim trwa do 19 sierpnia 2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.