PARTNER PORTALU
  • BGK

Program imprez, Katowice: Spodek i MCK z ramówką na jesień i zimę 2017 r.

  • Portalsamorzadowy.pl    4 września 2017 - 16:35
Program imprez, Katowice: Spodek i MCK z ramówką na jesień i zimę 2017 r.
Katowickie obiekty żyją nie tylko podczas wielkich imprez - mają też swoją codzienną ofertę dla mieszkańców. (fot. PTWP)

- Naszym zadaniem, jako profesjonalnego operatora MCK i Spodka, jest pozyskiwanie wydarzeń do tych obiektów tak, aby jak najwięcej się tutaj działo. Chcemy, aby to był miks różnorodnych i jakościowych wydarzeń: kongresowych, koncertowych, sportowych. Do naszych obowiązków należy również bieżące utrzymanie obiektów – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

• Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jesienią i zimą odwiedzą setki tysięcy osób.

• Wszystko za sprawą koncertów, festiwali, spektakli teatralnych oraz imprez branżowych, jakie zaplanowano w obiektach zarządzanych przez PTWP Event Center.

Podsumowując pierwsze półrocze 2017 r., wyliczono, że w okresie od stycznia do sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyło się 108 różnych wydarzeń, w których wzięło udział blisko 250 tysięcy osób. Z kolei w Spodku tych wydarzeń było 103 i zgromadziły one 300 tys. osób.

- Od momentu, gdy zostaliśmy operatorem obu obiektów, od maja ubiegłego roku, odbyło się blisko 500 różnych wydarzeń i odwiedziło nas blisko milion gości. Tym samym zbliżamy się do celu, aby rocznie nasze obiekty odwiedzało ponad milion osób – mówił Wojciech Kuśpik podczas poniedziałkowej (4 września) konferencji zapowiadającej wydarzenia jesienno/zimowe.

Wydarzenia branżowe i koncerty

W Spodku i MCK tysiące osób uczestniczyły m.in. w Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz European Start-up Days, 4 Design Days, Food Show, Intel Extreme Masters, a także w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych jak: koncert Deep Purple i Gorillaz, mecze Ligii Światowej, Metalmania, Metal Hammer wraz z koncertem gwiazdy głównej festiwalu Marilynem Mansonem, ProfiAuto Show czy Silesia Fashion Day.

- Wprowadzamy w obydwu obiektach miks wydarzeń, który staramy się opierać na tych sprawdzonych hitach, które zagościły w Spodku i MCK na długi czas, ale chcemy też wprowadzać nowe rzeczy i w ciekawy sposób wykorzystywać oba obiekty – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center. – Myślę, że liczba nadchodzących wydarzeń i ich zakres są ciekawe i każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Co czeka widzów w najbliższym czasie?

W najbliższych miesiącach w Spodku i MCK odbędzie się ponad 200 imprez o różnym charakterze. Odbędą się m.in. festiwale: Mayday, Odjazdy, Rawa Blues Festival, Śląski Rap Festival; koncerty zespołów Hey, Kult i Procol Harum. O tym ostatnim opowiada Edward Małek z Impresariaty Edma Art:

- Zaczęliśmy w tym roku współpracę ze Spodkiem pięknym musicalem „Metro”, który wypełnił halę po brzegi. Kolejny projekt to koncert zespołu Procol Harum. To ikona rocka progresywnego. Do Katowic przyjadą w ramach trasy koncertowej promującej nowy album. Zespół wraca po kilku latach przerwy, przy okazji świętując jubileusz 50-lecia powstania. Można powiedzieć, że będzie to ostatnia jubileuszowa trasa zespołu – mówi Edward Małek.

Innym wielkim muzycznym wydarzeniem będzie koncert „Kilar w rocznicę urodzin”, który odbędzie się 24 września. Wydarzenie uświetni tegoroczne 152. urodziny Katowic – Miasta Muzyki UNESCO

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.