PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Społecznik: Duże zainteresowanie aktywistów na Zachodnim Pomorzu

  • MN    2 czerwca 2017 - 17:42
Program Społecznik: Duże zainteresowanie aktywistów na Zachodnim Pomorzu
Mikrogranty mogą być przeznaczone m.in. na akcje charytatywne, sąsiedzkie czy tworzenie małej infrastruktury. (fot. pixabay)

Kilkudziesięciu działaczy zaangażowanych w niesienie pomocy innym osobom chce uczestniczyć w programie "Społecznik" na Zachodnim Pomorzu.
• Program Społecznik jest skierowany do osób aktywnych, które potrafią łączyć społeczności i inicjować zmiany na rzecz lepszego życia.

• Dzięki Programowi Społecznik nawet 500 inicjatyw może uzyskać wsparcie w budowie kapitału społecznego na Pomorzu Zachodnim.

• Mikrogranty będą dostępne dla każdego na Pomorzu Zachodnim i mogą być przeznaczone m.in. na działania kulturalne, charytatywne, akcje sąsiedzkie, przygotowanie małej infrastruktury.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego podaje, że kilkudziesięciu aktywistów, członków organizacji pozarządowych, miłośników sportu, historii i działania na rzecz drugiego człowieka zainteresowały środki uruchomione przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. W ramach programu do rozdysponowania jest 1,5 mln zł w grantach.

Celem jest wsparcie ponad 500 inicjatyw, które pomogą w budowie kapitału społecznego na Pomorzu Zachodnim. Województwo Zachodniopomorskie jest pionierem takich działań w Polsce. Program jest rozwinięciem dotychczasowej współpracy z NGO.

Czytaj też: Partycypacja społeczna w cieniu budżetów obywatelskich

- Wielką zaletą Społecznika jest, że szansę wsparcia otrzymają Ci, którzy do tej pory tej szansy po prostu nie mieli - mówi członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.  -Wyciągamy rękę do grup nieformalnych z wielu małych i najodleglejszych miejscowości. Takich przykładów prężnych aktywistów nie brakuje, znam przykłady rewitalizacji wsi czy działań prozdrowotnych. Zaczęło się od pomysłu kilku osób, które zaangażowały już dziesiątki innych - dodaje.

Mikrogranty mogą być przeznaczone m.in. na akcje charytatywne, sąsiedzkie czy tworzenie małej infrastruktury. Wnioski podlegają ocenie formalnej Komisji składającej się z przedstawicieli Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, Radnych Sejmiku Województwa, przedstawicieli środowisk, samorządów, ekspertów i operatora - czyli Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Działania objęte wsparcie powinny zostać zrealizowane do końca listopada 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.