PARTNER PORTALU
  • BGK

Promocja gospodarcza Dolnego Śląska zakłada współpracę ze studentami

  • MN    29 maja 2017 - 17:25
Promocja gospodarcza Dolnego Śląska zakłada współpracę ze studentami
W celu promocji regionu samorząd podpisał umowę o współpracy z Politechniką Wrocławską. (fot. UMWD)

Samorząd Dolnego Śląska wraz z Politechniką Wrocławską będą promować region gospodarczo.
• Dzięki porozumieniu podpisanemu przez marszałka Cezarego Przybylskiego i profesora Cezarego Madryasa, Rektora Politechniki Wrocławskiej, młodzi naukowcy i ich dokonania pomogą promować Dolny Śląsk.

• Współpraca będzie obustronna - samorząd pomoże wypromować się młodym naukowcom, a oni ściągną do regionu partnerów biznesowych.

• Promowanie studentów i ich dokonań jest elementem promocji gospodarczej Dolnego Śląska, której będzie towarzyszyć kampania medialna. 

Gry logiczne i ekonomiczne, bolid wyścigowy, roboty pracujące pod wodą i wiele wynalazków z dziedziny nowych technologii – to wszystko dzieła studentów zrzeszonych w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Dolnośląski samorząd postanowił wykorzystać ten potencjał.

Urzędnicy podkreślają, że nauka i transfer wiedzy z uczelni do firm to przyszłość gospodarki. Według badań DELab, instytutu utworzonego przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego wspieranych przez koncern Google, mimo dużego potencjału intelektualnego polskie uczelnie i ich pracownicy mają niewielki wpływ na rozwój innowacyjności. O tym, jak odwrócić ten trend, mówi marszałek Cezary Przybylski.

Czytaj też: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jak Nowy Jork i Los Angeles

- Politechnika Wrocławska od lat jest kuźnią kadr dla biznesu i prawdziwym zagłębiem talentów z dziedziny innowacji. Chcemy wykorzystywać ten potencjał, a jednocześnie korzystając ze swoich możliwości pomóc w promowaniu młodych dolnośląskich naukowców podczas najważniejszych wydarzeń targowych na świecie – mówi Przybylski.

Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci politechniki będą mieli możliwość bezpłatnego zaprezentowania swoich osiągnięć podczas takich wydarzeń jak przyszłoroczne targi CeBIT, Hannover Messe (czyli największych i najbardziej prestiżowych targach z dziedziny przemysłu i nowych technologii), czy też chińskich targach CIFIT -  największych w Azji targach inwestycyjnych. W dalszej perspektywie planowane jest rozszerzenie tej formuły współpracy na inne samorządy i uczelnie wyższe.

Czytaj też: Radna chce dać mieszkańcom budżet w obrazkach

- Targi rangi CeBIT-u czy Hannover Messe to kilka tysięcy wystawców i setki tysięcy odwiedzających. To miejsca, gdzie prezentuje się najnowsze światowe trendy w dziedzinach technologii i innowacji, a jednocześnie nawiązuje się kontakty biznesowe z najlepszymi specjalistami. Jestem przekonany, że te spotkania stworzą szansę trwałej współpracy – podsumowuje Cezary Przybylski.

Zaplanowane działania będą możliwe dzięki nowemu projektowi promocji gospodarczej regionu. W najbliższych latach samorząd przeznaczy 4,5 miliona złotych na promowanie inwestycyjnego potencjału Dolnego Śląska i dolnośląskich przedsiębiorców. Oprócz możliwości uczestniczenia w międzynarodowych targach przedsięwzięcie zakłada również powstanie informatorów gospodarczych oraz przeprowadzenie kampanii medialnej i materiałów promujących gospodarczy potencjał Dolnego Śląska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.