PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemysł lotniczy kluczowy dla Podkarpacia. Ta impreza to udowodni

  • aw/pap    28 kwietnia 2017 - 12:58
Przemysł lotniczy kluczowy dla Podkarpacia. Ta impreza to udowodni
Podkarpackie może poszczycić się ponad stuletnią tradycją w branży lotniczej i ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji samolotów oraz szkoleniem personelu lotniczego (fot.youtube)

Przemysł lotniczy jest kluczowym sektorem polskiej gospodarki, niosącym ze sobą różnego rodzaju innowacje – zaznacza wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.
• Adam Hamryszczak wziął udział w konferencji prasowej nt. targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe, które odbędą się w dniach 9-11 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

• Będzie to jedna z największych imprez przemysłu obronnego i branży lotniczej.

• Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl poinformował, że w targach lotniczych weźmie udział prawie 150 firm z blisko 25 krajów. 

• Województwo podkarpackie jako jedyne w kraju określiło lotnictwo i kosmonautykę jako swoją inteligentną specjalizację w Regionalnej Strategii Innowacji.

 

Wiceminister podkreślił, że chodzi o innowacje zarówno procesowe, jak i produktowe i marketingowe. "Chciałbym podkreślić, że przemysł lotniczy i te innowacje, które powstają w jego obrębie również są inspiracją dla innowacji w pozostałych sektorach polskiej gospodarki. Mam na myśli energetykę, również nie należy zapominać o przemyśle motoryzacyjnym czy kosmicznym" - wymieniał Hamryszczak.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl poinformował, że w targach lotniczych weźmie udział prawie 150 firm z blisko 25 krajów. Wśród nich będą - jak zaznaczył - tzw. gracze kluczowi, czyli firmy o markach światowych, m.in. Pratt&Whitney, PZL Mielec, Lockheed Martin, Airbus, Safran, Polska Grupa Zbrojeniowa.

Jak mówił, będzie to wydarzenie w branży lotniczej, które nie miało miejsca w Polsce, szczególnie w Polsce południowo-wschodniej.

"Nasze działania wynikają z obowiązków, jakie mamy w związku z tym, że jesteśmy jedynym województwem, które posiada inteligentną specjalizację lotnictwo i kosmonautyka" - podkreślił na konferencji marszałek.

Zwrócił też uwagę, że celem i zamiarem jest wzmożenie kooperacji w obszarze przemysłu lotniczego i kosmicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. "Takie mamy położenie, to nas trochę predysponuje do tego, żebyśmy z takim obszarem geograficznie gospodarczym się stykali i taki też plan - jeżeli chodzi o ten obszar - został założony, kiedy mówiliśmy o rozpoczęciu przygotowań do tego spotkania" - mówił Ortyl.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.