Przystanek Woodstock‬: Festiwalu nie będzie przez ustawę antyterrorystyczną?

• 22. Przystanek Woodstock może się nie odbyć.
• Plany organizatorów może pokrzyżować przygotowywana ustawa antyterrorystyczna.
• W budżecie Kostrzyna zarezerwowano już pieniądze na organizację festiwalu.

Przystanek Woodstock‬: Festiwalu nie będzie przez ustawę antyterrorystyczną?
Przystanek Woodstock stanął pod znakiem zapytania (fot.woodstockfestival.pl)

Trwają prace nad stworzeniem ustawy antyterrorystycznej. Czy to możliwe, by w związku z tym tegoroczny 22. Przystanek Woodstock stanął pod znakiem zapytania?

- Żyjemy w niespokojnym świecie i fakt, że taka ustawa w naszym kraju powstaje, jest jak najbardziej uzasadniony. Potrzebujemy przepisów, które będą pomocne w walce z terroryzmem. Nie znamy tylko założeń tej ustawy, w chwili obecnej jest wiele znaków zapytania. Ale już teraz niemal na pewno można stwierdzić, że nowe przepisy nałożą na organizatorów takich imprez jak Przystanek Woodstock dodatkowe obowiązki - mówi w "Gazecie Lubuskiej" Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna.

Na razie zarówno miasto, jak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowują się do imprezy tak, jakby miała się ona odbyć. W budżecie Kostrzyna zarezerwowano jak co roku pieniądze na organizację Przystanku Woodstock, a sami organizatorzy imprezy co kilka dni informują o kolejnych gwiazdach, które zobaczymy podczas festiwalu - informuje "Gazeta Lubuska".

W zeszłym roku Festiwal Przystanek Woodstock po raz dwunasty odbył w Kostrzynie nad Odrą, a osiemnasty raz w województwie lubuskim.

- Jesteśmy dumni, że możemy na ziemi lubuskiej gościć najpiękniejszy festiwal świata. W tym roku dofinansowujemy jego organizację kwotą 200 tys. zł – mówiła w ubiegłym roku marszałek Polak, która podpisała umowę z Jurkiem Owsiakiem o wspólnych działaniach promocyjnych.

fot.woodstockfestival.pl
fot.woodstockfestival.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Luzik. Sadzę, ba absolutnie jestem przekonany, że na czas terminu imprezy i tak przyjedzie co najmniej połowa tego co zwykle. Najwyżej będzie żywioł

HenrykIX, 2016-01-24 22:10:18 odpowiedz

I bardzo dobrze - może młodzież zrozumie, czym grożą rządy pis-u. Bo narazie na wszystkich protestach antyrzadzowych przeważają ludzie 35+. A młodzi niestety w dużej części ten rząd popierają.

Xyz, 2016-01-22 21:43:06 odpowiedz

W zasadzie nie ma innych słów jak obraźliwe, żeby opisać działania pisiorów. Zatem z okazji nowego roku jak też 100 dni paranoi zwanej rządzeniem, życzę im wszystkiego najgorszego, połamania nóg, totalnej sklerozy i SPRAWIEDLIWOŚCI NA TAMTYM ŚWIECIE. A co w ramach tego ci piekielnicy dostaną, to... wszyscy wiemy. rozwiń

pełen rzyczliwości, 2016-01-22 17:48:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE