PARTNER PORTALU
  • BGK

Rada Dzieci i Młodzieży. MEN czeka na zgłoszenia do 31 lipca

  • aw    30 czerwca 2017 - 16:34
Rada Dzieci i Młodzieży. MEN czeka na zgłoszenia do 31 lipca
Pierwsze posiedzenie poprzedniej Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN odbyło się 1 października 2016 r. (fot. men.gov.pl)

Rusza nabór do drugiej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Zgłoszenia mogą nadsyłać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie będą mieć więcej jak 21 lat.
Jak podaje resort edukacji, przy analizie zgłoszeń kandydatów do rady będą brane pod uwagę następujące kryteria: zaangażowanie w wolontariat, działalność społeczną oraz życie społeczności lokalnych i życie publiczne (np. członkostwo w młodzieżowych radach, członkostwo w organizacji harcerskiej, uczestnictwo w Sejmie Dzieci i Młodzieży, członkostwo w samorządzie szkolnym), osiągane wyniki w nauce (w tym: uzyskanie stypendium Prezesa Rady Ministrów lub innych stypendiów, udział w olimpiadach i konkursach).

Przede wszystkim jednak oceniane będzie uzasadnienie własnej kandydatury, przygotowane przez kandydata zgodnie z zasadami określonymi w formularzu zgłoszeniowym.

Czym się rada zajmuje?

W skład Rady wejdzie 16 członków Rady (po jednym z każdego województwa) i 16 zastępców członków Rady.

Do zadań Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej będzie należało opiniowanie i przedstawianie propozycji dotyczących aktywności dzieci i młodzieży w dziedzinie oświaty i wychowania.

- Chcemy z was, młodzieży, uczynić partnera do różnego rodzaju projektów, ustaw - zaznaczyła minister Anna Zalewska, gdy w ubiegłym roku zapowiadała powołanie Rady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.