PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Krosna chcą nowoczesnej promocji miasta

  • KrosnoCity.pl    16 września 2016 - 09:52
Radni Krosna chcą nowoczesnej promocji miasta
Zdjęcie ilustracyjne / koncepcja: Graffia Krosno Fot. KrosnoCity.pl

• Wirtualna rzeczywistość, nowoczesna aplikacja na telefony oraz panoramiczna luneta do obserwacji Krosna i okolic. To główne elementy promocji miasta w ramach projektu "Historia miast w nowoczesnej odsłonie".
• Radni podjęli decyzję o realizacji wspólnego projektu z Presovem na Słowacji. W ramach promocji miasta przedstawią swoją historię przy pomocy nowoczesnych technologii.
Temu tematowi poświęcona była nadzwyczajna sesja RM Krosna 12 września.

- Ta sesja jest efektem pracy, jaką wykonaliśmy podczas "Karpackich Klimatów" z naszymi partnerami - mówił o współpracy z Presovem zastępca prezydenta, Bronisław Baran. Podkreślał, że celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta.

W ramach projektu przewidziano stanowiska "wirtualnej rzeczywistości", które pozwolą przenieść się do przełomu XIX i XX wieku. Będą umieszczone w Wieży Farnej. Dodatkowo na samym punkcie widokowym wieży umieszczona zostanie panoramiczna luneta.

Kolejna atrakcją będzie specjalna aplikacja na telefony i tablety, która pozwoli zapoznać się ze zmianami, jakie zachodziły w zespole staromiejskim w przeszłości. Te zmiany będzie można też zobaczyć w specjalnym albumie "Krosno - Presov. Metamorfozy", który ukaże przemiany z ostatnich 150 lat.

Projekt jest przygotowany w ramach współpracy transgranicznej ze Słowacją. Zaplanowane wydatki Krosna to niecałe 300 tysięcy złotych (293.820 zł), w tym prawie 250 tys. zł dofinansowania z programu Interreg i ponad 14 tys. z budżetu państwa.

Projekt będzie realizowany pod warunkiem uzyskania dofinansowania. Uchwałę podjęto jednomyślnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.