PARTNER PORTALU
 • BGK

Radni z Inowrocławia do Włodzimierza Czarzastego: Dokąd zmierza SLD?

 • pt    27 kwietnia 2017 - 15:55
Radni z Inowrocławia do Włodzimierza Czarzastego: Dokąd zmierza SLD?
Jak podkreślają radni PO w liście, przedstawiciele SLD oraz PiS zapowiedzieli wystąpienie do "pisowskiego wojewody" w celu uchylenia uchwały broniącej niezależność samorządu (fot. inowroclaw.pl)

Radni PO z Inowrocławia pytają przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego o współpracę radnych sojuszu z ich miasta z Prawem i Sprawiedliwością
- Kilka dni temu podczas obchodów rocznicy śmierci Barbary Bildy zadeklarował Pan „wyjaśnienie kilku spraw”, jeśli SLD wróci do sejmowych ław. Powiedział Pan też: „Jarosławie Kaczyński, Zbigniewie Ziobro, dorwiemy Was. Wcześniej czy później, dorwiemy was”. Podczas tych samych uroczystości jeden z lokalnych działaczy SLD stwierdził: „Nie możemy pozwolić, żeby niszczono dorobek 25-lecia polskich samorządów” – napisali radni PO w liście otwartym i dodali:

- Tego samego dnia, w rocznicę tragicznej śmierci byłej minister budownictwa, w Inowrocławiu zawiązał się sojusz SLD oraz PiS.

Członkowie PO przypominają, że wystąpili z wnioskiem o przyjęcie uchwały w sprawie sprzeciwu wobec zapowiadanych zmian prawa samorządowego w Polsce.

- Niestety natrafiliśmy na wielki opór zarówno SLD, jak i PiS, którzy wspólnie opuścili salę obrad zrywając kworum, by utrudnić przyjęcie uchwały krytykującej przygotowywany przez PiS zamach na samorząd.

Jak podkreślają radni PO w liście, przedstawiciele SLD oraz PiS zapowiedzieli wystąpienie do "pisowskiego wojewody" w celu uchylenia uchwały broniącej niezależność samorządu.

- Panie Przewodniczący - chcemy wiedzieć jaka jest prawdziwa twarz SLD? – pytają radni.

W oddzielnym oświadczeniu radni PO napisali także:
- Radni PO w Inowrocławiu ze zdumieniem przyjmują powstanie sojuszu SLD wraz z PiS ws. uchwały dot. sprzeciwu wobec zamachu na polski samorząd. Dziwimy się, że radni SLD nie popierając tej uchwały tak naprawdę bronią PiS-owskich pomysłów na zmiany w ordynacji samorządowej: ograniczenia możliwości startu w wyborach komitetów obywatelskich, podniesienia progów wyborczych i zakazu kandydowania dla wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Radni dodali, że „pomimo koalicji miejskiego SLD z PiS zapewniamy wszystkich mieszkańców powiatu inowrocławskiego, którym obca jest PiS-owska wizja Polski, że PO będzie bronić niezależności samorządów”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • lewicowy, 2017-04-28 19:10:29

  SLD popiera PiS? A mówili że przeciwko reformie PiS
 • gkak, 2017-04-28 09:29:24

  Dokąd zmierza SLD? Donikąd
 • ?, 2017-04-28 09:19:16

  Do koniec 500+ i POwrót 67: Idiota.