PARTNER PORTALU
 • BGK

Rafał Dutkiewicz: Nieruchomości to silnik nakręcający Wrocław

 • PropertyNews.pl    23 listopada 2016 - 13:12
Rafał Dutkiewicz: Nieruchomości to silnik nakręcający Wrocław
Rafał Dutkiewicz, prezdydent Wrocławia (fot. PTWP)

Rynek nieruchomości to silnik nakręcający Wrocław - mówił Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, otwierając konferencję Property Forum Wrocław.
Wrocław to świetne miejsce dla biznesu - potwierdzają to liczne raporty doradcze. W czym tkwi siła regionu?

Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia: - Siłę Dolnego Śląska stanowi niezaprzeczalnie kapitał ludzki. Od dawna wyróżniamy się jakością pracowników, obsługi projektów, ofert inwestycyjnych i poziomem życia. Te elementy w połączeniu z doskonałą lokalizacją i infrastrukturą spełniającą europejskie standardy - są i będą siłą Dolnego Śląska.

Wiele miast i regionów oferuje inwestorom porównywalne warunki, jeżeli chodzi o infrastrukturę, powierzchnie biurowe lub magazynowe. W czym jesteście lepsi?

- Aby przekonać inwestora, trzeba rozumieć jego potrzeby, szybko reagować i dostosowywać działania oraz inicjatywy do konkretnego przypadku. Właśnie taką opiekę otrzymuje każdy przedsiębiorca odwiedzający lub planujący odwiedzić Wrocław.

Dlatego też nasze miasto od wielu lat uznawane jest za krajowego lidera, jeżeli chodzi o współpracę z przedsiębiorcami i jakość ich obsługi, a naszym lokalnym centrum kompetencji, zapewniającym utrzymanie wysokich standardów w tym obszarze jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jakie nowe inwestycje pojawią się na Dolnym Śląsku?

- Druga połowa 2016 roku z inwestycjami Daimlera, Toyoty i LG Chem wskazuje na bardzo obiecujący trend, który chcemy utrzymać. Liczymy na zaawansowane inwestycje sektora produkcyjnego ze znaczącym komponentem innowacji oraz działalności badawczo-rozwojowej. Na pewno towarzyszyć im będzie zwiększona liczba projektów magazynowo-logistycznych.

Wrocław stał się też globalnie rozpoznawalną lokalizacją w dziedzinie nowoczesnych usług dla biznesu i IT, gdzie także spodziewamy się niesłabnącego zainteresowania ze strony nowych i już obecnych firm.

Cała rozmowa na propertynews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Kąśliwy Niepowiązany, 2016-11-23 11:26:40

  Haha. Legendarny "kapitał ludzki". Można było się spodziewać, że termin się pojawi już po samym zerknięciu na tytuł. Oczywiście, bardzo Wam kibicuję. Najlepiej niech wzdłuż całej A4 powstanie polska dolina krzemowa, bo przecież... kapitał ludzki przy każdym z niej zjeździe prawie. Propo...nuję hasło: Mighty IT Poland 2030.  rozwiń
 • glaertes1, 2016-11-23 10:56:28

  Jeszcze jeden hochsztapler mieniący się Prezydentem i szefem Wrocławian! Oni nim gardzą,tak jak On nimi. Zdobył tylko 12 tys głosów, głównie słoików i lemingów! Myślący ludzie, świadomi swoim obywatelskich obowiązków nigdy na niego nie zagłosują! Siedzi u developerów kieszeni!
 • emkolo, 2016-11-23 10:55:55

  Ha, ha. Jest tak wiele inwestycji i tak wybitnych, że Wrocławianie muszą szukać pracy gdzie indziej. Zwłaszcza Ci lepiej wykształceni.