PARTNER PORTALU
  • BGK

Ranking reputacji miast: Wrocław, Gdańsk i Poznań liderami. Kielce, Łódź i Katowice mają problem

  • Anna Trojanowska    3 marca 2016 - 09:43
Ranking reputacji miast: Wrocław, Gdańsk i Poznań liderami. Kielce, Łódź i Katowice mają problem
Miastami, które cieszą się najlepszą reputacją są Wrocław, Gdańsk i Poznań (fot.pixabay.com)

• Powstał pierwszy w Polsce ranking reputacji miast.
• Najlepszą reputacją cieszą się Wrocław, Gdańsk i Poznań. Warszawa i Kraków są na dalszych miejscach.
• Miastami, które polecamy do odwiedzenia są Kraków, Wrocław i Gdańsk.
Agencja badawcza Maison&Partners na zlecenie Fundacji na rzecz Reputacji Marki „Premium Brand” stworzyła ranking miast wojewódzkich cieszących się najlepszą reputacją. To pierwsze takie badanie w Polsce.

Podczas badania respondenci oceniali poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy w danym mieście.

Czytaj też: Miasta w mediach: najlepsze Warszawa, Poznań, Kraków

Na podstawie uzyskanych wyników dla każdego miasta obliczono wskaźnik reputacji (1–100 pkt). W zestawieniu rankingu marek miast wysokiej reputacji uwzględniono tylko te, dla których wartość wskaźnika reputacji wyniosła min. 60 pkt.

I tak miastami, które cieszą się najlepszą reputacją są Wrocław, Gdańsk i PoznańWarszawa i Kraków znalazły się za podium. Na końcu zestawienia są natomiast Kielce.

Jak wynika z badania najczęściej odwiedzanym miastem w ostatnim roku była Warszawa (29%), Kraków (27%) oraz Wrocław (24%). Najmniejsza grupa respondentów zadeklarowała pobyt w Białymstoku (4%) i Zielonej Górze (6%).

W pierwszej trójce miast, które respondenci rekomendowali swoim znajomym do odwiedzenia znalazły się Kraków, Wrocław i Gdańsk. Tuż za nimi uplasowała się Warszawa. Najmniej chętnie rekomendujemy Opole, Kielce i Białystok.

W raporcie uwzględniono także tzw. Brand Funneling czyli wskaźnik poziomu kondycji marki - w tym wypadku wizerunku miasta. Składa się na niego znajomość miasta, częstotliwość odwiedzania oraz jego późniejsze rekomendowanie. To wszystko pokazuje, na którym etapie kontaktu z miastem następuje największy odpływ odwiedzających.×
KOMENTARZE (2)

  • MIESZKANIEC, 2016-06-25 20:57:36

    KATOWICE TOTALNY KOSZMAR, BRZYDKIE NIEKULTURALNE MIASTO, OKRADAJĄ CIE Z PENSJI , Z MIESZKANIA A NAWET SAMOCHODU, NIC W TYM MIESCIE NIE MA, NIE WARTO PŁACIĆ PODATKÓW
  • oszczepnik, 2016-03-03 13:19:01

    Wczoraj w tymże samym portalu czytałem, że Gdańsk zbladł kiedy Tusk wyjechał na stałe do Brukseli a Wałęsa zaczął palić w kominku swoje teczki. To jak jest naprawdę ?