PARTNER PORTALU
  • BGK

Referendum ws. pomnika smoleńskiego połączone z wyborami samorządowym?

  • PAP/JS    12 lutego 2018 - 21:30
Referendum ws. pomnika smoleńskiego połączone z wyborami samorządowym?
Zapytana, czy wyobraża sobie sytuację, w której stołeczny ratusz rozbierze postawiony na placu Piłsudskiego pomnik Malinowska- Grupińska odpowiedziała: "Tak, jestem w stanie to sobie wyobrazić, że zostanie on przeniesiony w inne miejsce". (fot. pixabay.com)

Jeśli dostanę prośbę na piśmie od Rafała Trzaskowskiego o referendum ws. pomnika smoleńskiego, przygotuję wniosek w tej sprawie - powiedziała przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO) .
Malinowska-Grupińska odniosła się w RMF FM do propozycji kandydata na prezydenta Warszawy, posła PO Rafała Trzaskowskiego, który zaproponował, aby referendum ws. pomnika smoleńskiego, było połączone z wyborami samorządowymi. Jej zdaniem "to jest dobry pomysł".

Jak mówiła, Trzaskowski nie może podjąć decyzji o przeprowadzeniu referendum, ale może to zrobić Rada Warszawy i mieszkańcy miasta. Zapowiedziała, że jeżeli dostanie taką prośbę od Trzaskowskiego, to przygotuje wniosek. Podkreśliła, że "taka prośba powinna być wystosowana na piśmie".

Malinowska- Grupińska odniosła się także do kwestii, czy w referendum powinno paść pytanie tylko o pomnik smoleński czy także o pomnik Lecha Kaczyńskiego. "Myślę, że gdy się robi takie referendum to powinny paść oba pytania" - powiedziała. "Rozumiem, że pytanie ma dotyczyć umiejscowienia takiego pomnika (...), dlatego upieram się, chciałabym mieć wszystko formalnie na piśmie, żeby się do tego ustosunkować, żeby nie mieć żadnych wątpliwości, czego ma dotyczyć to referendum" - wyjaśniła.

Zapytana, czy wyobraża sobie sytuację, w której stołeczny ratusz rozbierze postawiony na placu Piłsudskiego pomnik Malinowska- Grupińska odpowiedziała: "Tak, jestem w stanie to sobie wyobrazić, że zostanie on przeniesiony w inne miejsce". Jak dodała, na placu znajduje się "święte miejsce" czyli Grób Nieznanego Żołnierza, jest także krzyż papieski i pomnik Piłsudskiego.

W ocenie Malinowskiej-Grupińskiej pomnik smoleński jest tam stawiany nielegalnie i "niezgodne z wszelkimi zasadami".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.